liga-sprawiedliwosci-tom-6-b-iext41852154 65%
29 Sie 2016

Liga Sprawiedliwości #6: Liga Niesprawiedliwości – Krajobraz po bitwie [recenzja]

Mijają tygodnie, a komiksowe „Wieczne zło” wciąż kładzie cień na wiele serii DC. Najnowszy tom „Ligi Sprawiedliwości” pokazuje konsekwencje tamtych wydarzeń, w tym najważniejszą – przejście złowieszczego Lexa Luthora na jasna stronę mocy. Czy efektowne „nawrócenie” przekłada się na intrygujący komiks?

Hubert Sosnowski 0
Egmont 60%
01 Lut 2016

Liga Sprawiedliwości #4: Trójka – w pogoni za marchewką [recenzja]

Seria o najpotężniejszych superbohaterach uniwersum DC niespodziewanie zwyżkuje. Co prawda jej motywem przewodnim wciąż jest tępa młócka, ale nie można jej odmówić kilku ciekawych pomysłów i epickiego rozmachu.

Paweł Deptuch 0
Amerykańska liga sprawiedliwości 55%
13 Lis 2015

Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Najbardziej niebezpieczni – Liga nieścisłości [recenzja]

Drużyny komiksowych złoczyńców zawsze się sprzedają – na papierze i na ekranie. Im dalej ich heroiczne czyny leżą od litery prawa, tym lepiej. DC Comics postanowiło dołożyć kolejną cegiełkę do kolekcji – Amerykańską Ligę Sprawiedliwości. Komiks z ogromnym potencjałem, cierpiący jednak na typowe dla drużynówek choroby.

Hubert Sosnowski 0
Gramercy Pictures
14 Wrz 2015

11 filmów, o których możesz nie wiedzieć, że są adaptacjami komiksów

Dla miłośników opowieści obrazkowych to żadna tajemnica, ale widzowie mniej obeznani z tym medium, mogą być zaskoczeni faktem, że niektóre mniej lub bardziej popularne obrazy z czasów, kiedy adaptacje komiksów były promilem hollywoodzkiej produkcji, powstały właśnie na bazie obrazkowych pierwowzorów. Poniżej wybraliśmy jedenaście tytułów, które naszym zdaniem są najmniej oczywistymi typami.

Paweł Deptuch 2
Egmont 60%
19 Lip 2014

Batman: Człowiek, który się śmieje [recenzja]

Motyw pierwszego spotkania Batmana z jego arcywrogiem, Jokerem był przerabiany już wielokrotnie i urósł do rangi mitu, który podlega ciągłemu przekształcaniu. Od ich pierwszego kontaktu na łamach „Batman #1” w 1940 r. pojawiło się przynajmniej kilkanaście reinterpretacji, bądź uwspółcześnień tej klasycznej historii. Jednymi z najbardziej znanych są te z filmów „Batman” Tima Burtona, gdzie w demonicznego klauna wcielał się Jack Nicholson oraz z „Mrocznego Rycerza” z Heathem Ledgerem w roli głównej. Z kolei w komiksie sporym uznaniem cieszą się „Wizerunki” Dennisa O’Neilla, który podszedł do historii bardzo klasycznie, prezentując kryminalną intrygę z lekkim zacięciem komediowym. Ostatnią próbą zmierzenia się z legendą jest „Człowiek, który się śmieje” Eda Brubakera, speca od

Paweł Deptuch 0