tyuyuii
03 Mar 2017

Filmowy maraton na DVD – oglądamy hurtowo – Galapagos Films

Oferta Galapagos films zawsze cechowała się dużą różnorodnością. Podkreślamy ją, omawiając wydane niedawno trzy filmy – znakomitą, biograficzną produkcję telewizyjną, naprawdę potrafiący przestraszyć horror i bajkowy moralitet w wersji LEGO.

Łukasz Radecki 0
My All American 65%
12 Mar 2016

My All American – Nigdy się nie poddawaj [recenzja]

Amerykanie uwielbiają i przede wszystkim potrafią kręcić filmy o swoich sportowych herosach. Dzięki Angelo Pizzo…

Maciej Bachorski 0
UIP 50%
11 Mar 2016

Wstrząs – o szkodliwości sportu [recenzja]

„Wstrząs” to słuszny film ze słuszną tezą. I Will Smith grający głównego bohatera też jest słuszny. W tym zalewie słuszności twórcy „Wstrząsu” zapomnieli o najważniejszym – ludziach krwi i kości i życiowej prawdzie. A bez tego, nawet jeśli jeśli opowiada się prawdziwą historię, trudno zmusić widza do zaangażowania.

Robert Ziębiński 0
american-crime-story-people-simpson-poster 75%
25 Lut 2016

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona – jak zmieniała się Ameryka [recenzja]

Pościg policji za uciekającym O.J. Simpsonem pokazywały kiedyś telewizje całego świata, mówili o tym wszyscy. O tym co zdarzyło się przed i po słynnej ucieczce, możemy zobaczyć w nowym serialu stacji FX – „American Crime Story”.

Tomasz Miecznikowski 0
Mój rower, reż. Piotr Trzaskalski, 2012
12 Mar 2013

Mój rower

Mój rower. Reż. Piotr Trzaskalski. Wyk. Artur Żmijewski, Michał Urbaniak, Krzysztof Chodorowski. Polska 2012. Rower? Raczej same szprychy. Tutaj bowiem szczebelki scenariuszowego treatmentu prześwitują spod  filmowego obrazu równie wyraźnie jak żebra spod skóry chudej szkapiny. Od początku więc wiemy tu, skąd przychodzimy, na czym stoimy i dokąd zmierzamy. Żadnej niespodzianki. A przecież historia skłóconych ze sobą trzech mężczyzn – dziadka, ojca i syna – którzy razem ruszają na Mazury, by odszukać jedną kobietę (choć w trzech wcieleniach: żony, matki i babci) mogła być nawet całkiem niezłym pretekstem do powiedzenia czegoś  ciekawego tak o międzypokoleniowych nieporozumieniach jak i  o naszym czasie. Niestety, w „Moim rowerze” serwowane są same ograne klisze. Widać

Lech Kurpiewski 0