filmy-2017-2
24 Gru 2016

Ten wspaniały 2017 rok, czyli 40 najciekawszych nadchodzących premier filmowych #2

Kontynuujemy naszą krótką podróż w przyszłość – przed wami druga część zestawienia potencjalnych przyszłorocznych hitów.

Maciej Bachorski 0
filmy-2017
23 Gru 2016

Ten wspaniały 2017 rok, czyli 40 najciekawszych nadchodzących premier filmowych #1

Mijający rok był całkiem niezły z punktu widzenia kinomana. Z tytułów wyjątkowo oczekiwanych, nie zawiodły „Gwiezdne Wojny” i „Arrival”, sporo było też małych perełek pokroju „Green Room”. Ale zawsze może być lepiej, prawda? Poniżej pierwsze dwadzieścia potencjalnie najciekawszych tytułów jakie czekają na nas w roku 2017.

Maciej Bachorski 0
ghostbusters2016
01 Lut 2016

Nowi Pogromcy Duchów, czyli zapowiedzi najbliższych remake’ów

Że Hollywood wypsztykuje się z pomysłów – wiadomo nie od dziś. Jest jak wąż pożerający własny ogon, wypluwający kolejne remake’i. Niektóre się udają, inne – trochę mniej. Podstawowym nierozstrzygniętym pytaniem pozostaje – czy naprawdę chcemy kolejnych przeróbek?

Hubert Sosnowski 0
Warner Bros 40%
04 Cze 2015

San Andreas

Największe zaskoczenie amerykańskich kin – czyli katastroficzny super hit z Dwaynem Johnsonem ratującym rodzinę podczas gigantycznego trzęsienia ziemi.

Robert Ziębiński 0
twardziele
28 Sie 2014

Nowy kanon twardzieli

W kinie akcji powoli, acz nieubłaganie nadchodzi zmiana warty. Sukcesy takich filmów, jak „Niezniszczalni 3” dowodzą, że nie nastąpi to zbyt szybko, ale nie da się oszukiwać kalendarza w nieskończoność. Prędzej czy później tytani z epoki VHS wypowiedzą ostatniego one-linera, złożą broń, zrezygnują z siłowni i przejdą na emeryturę. Już teraz coraz częściej przyjmują role mentorów, agentów czy wojskowych w stanie spoczynku. Na ich miejsce, na ich panteon czeka już młodsze pokolenie gwiazdorów. Z nienajgorszym dorobkiem, trzeba przyznać.

Hubert Sosnowski 0
Sztanga-i-Cash-Plakat
18 Sie 2013

Sztanga i cash

Sztanga i cash (Pain and Gain) Reż. Michael Bay. Wyk. Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, USA 2013 (UIP) Najtańszy film Michaela Bay’a od czasu jego debiutu czy “Bad Boys” i pierwszy od dawna film, w którym nie ma efektów specjalnych, za to wyraźnie swoją obecność zaznaczył scenariusz. A to w przypadku tego reżysera osiągnięcie niebywałe! “Sztanga i cash” to oparta na faktach opowieść o trzech kretynach, którzy w dość dziwny i pokręcony sposób postanowili spełnić “amerykański sen”  sukcesie i bogactwie. Daniel Lugo (kapitalny Mark Wahlberg) w połowie lat 90. był trenerem osobistym, któremu marzyła się wielka forsa i dom z basenem. Wraz z parą swoich kumpli kulturystów postanowił spełnić

Robert Ziębiński 0
Koniec świata
15 Mar 2013

Koniec świata (Southland Tales)

Koniec świata (Southland Tales).  Reż. Richard Kelly, Wyk. Dwayne Johnson, Seann William Scott, Sarah Michelle Gellar USA 2006, Monolith Video Jest tyle przemocy na tym świecie, więc ja w ramach protestu nie dopuszczam w swoich filmach do analu – twierdzi Krysta Now była gwiazda filmów porno obecnie prowadząca (wspólnie w trzema koleżankami po fachu) talk show, w którym debatuje nad kondycją współczesnego świata i seksem oralnym. A kondycja świata jest zła. W 2008 roku Ameryka po nuklearnych zamachach jest pogrążona w chaosie, żołnierze stoją na wartach i strzelają do każdego, kto dziwnie się zachowuje, narkotyki rządzą, a niejaki Boxer Santaros – były gwiazdor kina akcji – właśnie stracił pamięć w

Robert Ziębiński 0