Dzika Banda
27 Lut 2015

Najlepsze przerwane serie komiksowe warte wznowienia cz. 1

Kochani wydawcy, wiemy że rok wydawniczy 2015 macie już zamknięty, a niektóre plany trzymacie jeszcze w tajemnicy, ale zapewne zastanawiacie się w wolnych chwilach nad komiksami jakie chcielibyście wydać w roku 2016.

Paweł Deptuch 2
Mucha Comics 80%
16 Cze 2014

Wolverine: Logan [recenzja]

W pewnym sensie Wolverine jest bardzo podobny do Batmana. To postać, z którą można robić praktycznie wszystko: osadzać w innych epokach, zmieniać konwencje czy otoczenie, a i tak nie zatraci ona swych pierwotnych atrybutów, a jej przygody nadal będą emocjonować. Logan sprawdza się świetnie nie tylko w opowieściach superbohaterskich, ale też typowo sensacyjnych („Wolverine vol. 2”), kryminalnych i obyczajowych („Wolverine vol. 3”) a nawet miłosnych („Wolverine vol. 1”) i to właśnie one w szczególności definiują tego bohatera i sprawiają, że jest tak popularny. Brianowi K. Vaughanowi, scenarzyście który z niezwykłą lekkością opowiada najbardziej skomplikowane komiksowe historie, w albumie „Wolverine: Logan” udało się zgrabnie połączyć wszystkie wspomniane gatunki literackie i stworzyć

Paweł Deptuch 0
Egmont 60%
26 Lut 2014

Strażnicy Początek #3: Nocny Puchacz. Dr Manhattan [recenzja]

Po Darwynie Cooke’u i Brianie Azzarello stery scenariusza kolejnego prequela „Strażników” przejął J. Michael Straczynski. Komiksowe arcydzieło Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa to niedościgniony ideał, z którym nawet współczesnym, wybitnym scenarzystkom ciężko się równać. Cooke ze swojego pojedynku z legendą (Gwardziści. Jedwabna Zjawa) wyszedł nawet obronną ręką, aczkolwiek mocno poobijany; Azzarello poległ z kretesem (Komediant. Rorschach), a Straczyński lawiruje gdzieś pomiędzy tymi dwoma.

Paweł Deptuch 0