IFC Midnight 30%
20 Lut 2016

Cabin Fever – dziwny popkulturowy fenomen [recenzja]

W 2002 roku Eli Roth debiutował niskobudżetowym horrorem „Śmiertelna gorączka”. Dziś film doczekał się statusu dzieła kultowego, dwóch kontynuacji i remake’u. Nieźle jak na film sprzed raptem czternastu lat.

Robert Ziębiński 0
Warner Bros
30 Sty 2016

7 zakazanych trailerów filmowych

Do sieci trafił zakazany w latach 70. trailer „Egzorcysty”. Wycofano go z kin, bo podobno wywoływał u publiczności wymioty. To dobra okazja, aby przyjrzeć się bliżej kilku współczesnym zapowiedziom filmowym. One, podobnie jak plakaty, często trafiają pod cenzorskie nożyce.

Robert Ziębiński 0
south-of-hell-900x1334 30%
05 Gru 2015

South of Hell – najgorszy serial roku? [recenzja] [thriller]

„South of Hell” ma intrygujący opis fabuły, dobry tytuł i niezłą czołówkę. I to tyle, co w tym serialu dobrego.

Tomasz Miecznikowski 0
Open Road 80%
18 Paź 2015

Green Inferno: Eli Roth w amazońskiej dżungli – [recenzja]

  Już wielokrotnie tu pisałem o tym, iż panująca moda na kino rodem z lat 80. nigdy nie doprowadzi do powstania drugiego „Komando” czy „Kobry”. Powód zawsze będzie ten sam – poprawność polityczna. Raptem trzydzieści lat temu nikt w kinie nie przejmował się schlebianiem mniejszościom, a kino gatunkowe opierało się na rasowych i społecznych stereotypach i żartach, w których kpiono z charakterystycznych cech ras, narodowości, orientacji seksualnej. Dzisiejsze, dbające o wizerunek i dobre imię, wytwórnie filmowe nigdy nie pozwolą na to, aby ktoś w bezczelny sposób kpił z Żydów, Amerykanów czy Indian, budując do tego narrację opartą na społecznym rozwarstwieniu. Roth, fanatyk kina gatunkowego, jeszcze zanim zaczął kręcić „Green Inferno”,

Robert Ziębiński 0
Monolith 65%
07 Paź 2015

Kto tam? – nie otwieraj drzwi nieznajomym dziewczynom [recenzja] [film] [thriller]

Zanim do Polski trafi skandalizujące „Green Inferno” swoją premierę ma „Kto tam?” najnowszy film Eli Rotha. Skromny thriller o mężczyźnie osaczonym przez dwie dziwne dziewczyny, które zamieniają jego życie w piekło.

Robert Ziębiński 1
THE CANADIAN PRESS/HO, CBS Broadcasting Inc.
23 Wrz 2015

6 ulubionych filmów Stephena Kinga

Dawaliśmy listę książek, których bał się Stephen King, teraz pora na jego lubione filmy. Oto sześć tytułów, które wychwalał i które szczerze poleca. My czekamy na „Crimson Peak”… A po takim poleceniu jeszcze bardziej czekamy…

REDAKCJA 0
UIP 100%
08 Sie 2015

Bękarty wojny, czyli zabić Hitlera [recenzja]

13 sierpnia „Ale Kino+” wyemituje „Bękarty wojny”. Słynny film Quentina Tarantino, w którym twórca „Pulp Fiction” z werwą opowiada własną zmyśloną wersję drugiej wojny światowej.

Robert Ziębiński 0
the-stranger-2014.36216 70%
02 Lip 2015

The Stranger

Festiwal popularności wampirów, jaki nastąpił po sukcesie serii „Zmierzch” sprawił, że bladolicy krwiopijcy z symbolu grozy, stali się synonimem śmieszności i kiczu. Na szczęście czasami powstają takie filmy jak „The Stranger”, które przywracają wampirom dawną grozę i niepokój.

Robert Ziębiński 0
Monolith Video 60%
24 Maj 2015

Klaun

Nie wiadomo jeszcze jak wypadnie długo oczekiwana nowa ekranizacja powieści Stephena Kinga „To”, ale w oczekiwaniu na nią można sobie zafundować seans tego oto horroru z klaunem w roli głównej. Dość nietypowego – bo tytułowy przebieraniec to nie tylko bezlitosny morderca, ale także postać tragiczna.  

Bartek Paszylk 0
Comic-Con-Episode-IV-A-Fans-Hope-Movie-Poster1 80%
12 Mar 2013

Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują [recenzja]

Pamiętacie pana, co to codziennie jadał w McDonaldzie i nakręcił o tym dokument? Rzecz się nazywała „Super Size Me” a Morgan Spurlock był za niego nawet nominowany do Oscara.

Kamil Śmiałkowski 0