got6_poster_one_digital-copy 65%
29 Cze 2016

Gra o tron: Sezon 6 – Punkt zwrotny [recenzja]

Uwaga, dalej pojawić się mogą tłuste spoilery, dlatego, jeśli jesteście w tyle – przeskoczcie od razu do oceny na końcu. Od samego początku widać, że walki w Westeros i okolicach wchodzą w decydującą fazę. Znikają ostatnie przeszkody, zbędni bohaterowie i zawalidrogi głównych graczy. Giną zarówno ci lubiani przez fanów, jak i znienawidzeni. Na placu boju zostają tylko najważniejsi. Jon Snow wraca też zza grobu, co było wiadome jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. I w sumie należało mu się jak psu buda, bo tuż przed śmiercią zaczął być ciekawą postacią. To nie jedyne „zmartwychwstanie”, ale każdy taki motyw jest dobrze osadzony w fabule. Potwierdzeniu ulega też kilka teorii, które krążyły wśród fanów.

Hubert Sosnowski 0
UIP 40%
06 Lip 2015

Terminator: Genisys [film]

Parafrazując Bareję – nowy „Terminator” to Terminator na miarę naszych możliwości. I oczywiście nie jest to nasze ostatnie słowo!

Emil Strzeszewski 0
HBO 80%
15 Kwi 2015

Gra o Tron Sezon 5

Internet żyje piątym sezonem „Gry o Tron”, który właśnie wystartował na HBO. Do sieci wyciekły cztery odcinki, więc niektórzy komentują z wyprzedzeniem – my skupmy się na legalnie obejrzanym premierowym epizodzie. Ten sezon jest szczególnie ważny z punktu widzenia fana „Pieśni Lodu i Ognia” (czyli cyklu powieściowego George’a R.R. Martina, na którym oparty jest serial), bo dogania, a być może nawet wyprzedzi fabułę opublikowanych do tej pory powieści – co oznacza, że widzowie będą, jeśli chodzi o rozstrzygnięcia pewnych wątków, w korzystniejszej sytuacji niż czytelnicy.

Jerzy Rzymowski 0
HBO Polska
08 Kwi 2015

Emilia Clarke: Być matką smoków

Rola Daenerys Targaryen przyniosła jej sławę i rozpoznawalność, niebawem zaś zobaczymy ją w roli Sarah Connor w najnowszej odsłonie serii „Terminator”. Tuż przed premierą piątego sezonu „Gry o tron” Emilia Clarke opowiada o trudnych początkach na planie serialu, pracy w call center i graniu scen erotycznych.  

Robert Ziębiński 0
HBO
06 Kwi 2014

Gra o Tron sezon 4

„Piep…ć króla!”, wykrzykuje w jednej ze scen pierwszego odcinka czwartej serii „Gry o tron” Sandor Clegane, pociągając spory łyk trunku. Nie sposób nie zgodzić się z tym, może nieco wulgarnym, ale idealnie oddającym uczucia milionów fanów serialu HBO, toastem. Uwaga, w tekście znajdują się spoilery dotyczące pierwszych trzech serii „Gry o tron”! Kiedy Lannisterowie świętują zwycięstwo i przygotowują się do królewskiego wesela, napięcie wokół Joffreya stale rośnie. Wszyscy wydają się mieć rozkapryszonego, sadystycznego i niekompetentnego króla powyżej uszu. Zachowanie Joffa jest chyba największym zaskoczeniem dla Jaime’ego Lannistera, który dwa poprzednie sezony spędził  z dala od Królewskiej Przystani, i, no cóż, nie miał okazji przekonać się, jak świetnie z rządzeniem Siedmioma Królestwami

Małgorzata Steciak 0
HBO 90%
12 Mar 2014

Gra o Tron sezon 3 DVD

Mówi się, że w tworzeniu seriali, najtrudniej jest nie z drugim sezonem, ale z trzecim. Drugi powstaje bowiem albo z rozpędu po pierwszym, albo przeciwko pierwszemu, więc zwykle trzyma pewną jakość. Trzecia seria to zgroza, bo twórców dopada zmęczenie materiału. No chyba, że kręci się „Grę o Tron”. Powiedzmy to raz, na samym początku, a potem nie wracajmy już do tego, bo to oczywista oczywistość, jak mawiał klasyk – „Gra o Tron” to serial z najwyższej półki. Wpompowano w niego obłędne pieniądze, zatrudniono prawdziwych profesjonalistów, oparto na brawurowo napisanym cyklu powieściowym autora, który w Hollywood zjadł zęby, no i nie zapomniano o najciekawszej postaci popkultury ostatniej dekady, czyli Hodorze. To

Emil Strzeszewski 0
HBO
28 Mar 2013

Gra o Tron sezon 3

No i zaczyna się nam trzeci sezon „Gry o Tron”. Pierwszy odcinek dobrze rokuje – od pierwszej, mocnej sceny z udziałem Nocnej Straży, aż po zaskakujące wydarzenia w odległym Astaporze, na kontynencie Essos. Nie zabrakło zmian w efektownej czołówce – i nie chodzi tylko o tradycyjne pojawienie się nowych lokacji, ale też o zrujnowane Winterfell spowite kłębami ciemnego dymu. Pojawiają się nowe twarze, z Mancem Rayderem na czele; jest też jeden efektowny powrót. Miłośnicy książkowego pierwowzoru zauważą brak niektórych postaci – głównie takich, które zdobią drugi czy nawet trzeci plan i dodają mu kolorytu, nawet jeśli można je scenariuszowo ominąć, żeby nieznający powieści widz nie pogubił się w dobrodziejstwie inwentarza.

Jerzy Rzymowski 0
Gra o tron sezon 2
27 Mar 2013

Gra o Tron – Sezon 2

Game of Thrones – Season 2. Twórcy serialu: David Benioff, D.B. Weiss. Wyk. Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke. USA / Wlk. Brytania 2012. (Galapagos) Z jednej strony mamy w drugim sezonie „Gry o Tron” to, co uczyniło ją jednym z najważniejszych seriali ostatnich lat: bezkompromisowość, na jaką mogą sobie pozwolić w USA tylko kablówki, rozmach i ogromny budżet, świetną obsadę i pasjonującą fabułę zaczerpniętą z cyklu powieści G.R.R. Martina. Z drugiej pojawia się trochę zgrzytów, które były obecne również w pierwszym sezonie. Aby w jednych miejscach funduszy wystarczyło, w innych trzeba było wypełniać czas gadaniną i utrzymywać uwagę widzów zbędną nagością. Pewne kwestie, które w powieści pozostawiono otwarte albo

Jerzy Rzymowski 0