filmy-2017
23 Gru 2016

Ten wspaniały 2017 rok, czyli 40 najciekawszych nadchodzących premier filmowych #1

Mijający rok był całkiem niezły z punktu widzenia kinomana. Z tytułów wyjątkowo oczekiwanych, nie zawiodły „Gwiezdne Wojny” i „Arrival”, sporo było też małych perełek pokroju „Green Room”. Ale zawsze może być lepiej, prawda? Poniżej pierwsze dwadzieścia potencjalnie najciekawszych tytułów jakie czekają na nas w roku 2017.

Maciej Bachorski 0
Filmostrada 60%
08 Maj 2016

Colonia – świadectwo zbrodni [recenzja]

Lata 70. były dla Chile okresem niezwykle burzliwym. Po obaleniu Salvadora Allende w 1973 roku, Augusto Pinochet rozpoczął polowanie na niedobitki politycznych przeciwników wojskowego reżimu – Stadion Narodowy w Santiago przekształcono w obóz koncentracyjny, a w utrzymywanych w tajemnicy placówkach, mordowano i torturowano setki potencjalnie niewygodnych dla nowej władzy jednostek. Właśnie o jednym z takich miejsc – Colonii Dignidad – opowiada film Floriana Gallenbergera.

Maciej Bachorski 0
Regression 45%
01 Lut 2016

Regression – sztuka marnowania filmowego potencjału [recenzja]

Alejandro Amenábar to mimo młodego wieku twórca już zasłużony dla światowego kina. “Otwórz oczy”, “Teza”, czy “W stronę morza” skutecznie udowodniły, że urodzony w Chile reżyser jak mało który potrafi grać na emocjach widzów. Nic dziwnego, że z jego najnowszy dziełem, dotykającym tematyki satanistycznych kultów “Regression”, jeszcze przed premierą wiązano ogromne nadzieje.

Maciej Bachorski 0