konkurs_zaproszenia-plyty-dvd1
13 Wrz 2016

Poznajcie „Plan Maggie” – konkurs

  Mamy dla was pięć zestawów nagród a w każdym z nich: 5 wejściówek na „Plan Maggie” (w Warszawie) 5 płyt z muzyką do filmu 5płyt DVD z przebojową „Frances Ha”   Co zrobić żeby wygrać? To proste wystarczy zrobić to: Wymień tytuły wszystkich filmów wchodzących w skład filmowej trylogii nakręconej przez Richarda Linklatera, z Julie Deply i Ethanem Hawkiem w rolach głównych?   Odpowiedzi z dopiskiem konkurs Maggie, ślijcie na adres: konkurs@dzikabanda.pl – czekamy na nie do niedzieli 18 września.            

REDAKCJA 2
Regression 45%
01 Lut 2016

Regression – sztuka marnowania filmowego potencjału [recenzja]

Alejandro Amenábar to mimo młodego wieku twórca już zasłużony dla światowego kina. “Otwórz oczy”, “Teza”, czy “W stronę morza” skutecznie udowodniły, że urodzony w Chile reżyser jak mało który potrafi grać na emocjach widzów. Nic dziwnego, że z jego najnowszy dziełem, dotykającym tematyki satanistycznych kultów “Regression”, jeszcze przed premierą wiązano ogromne nadzieje.

Maciej Bachorski 0
Sinister, reż. Reż. Scott Derrickson, 2012
12 Mar 2013

Sinister

Sinister. Reż. Scott Derrickson. Wyk. Ethan Hawke, Juliet Rylance, Fred Dalton Thompson. USA 2012 Best Film Elison Oswalt (Ethan Hawke) to znany pisarz śledczy, który właśnie rozpoczyna pracę nad swoją najnowszą książką. W tym celu autor, aby ułatwić sobie zadanie i wczuć się w atmosferę tragicznych wydarzeń, przeprowadza się wraz ze swoją niczego nieświadomą rodziną do domu, w którym doszło wcześniej do niewyjaśnionej zbrodni. W trakcie domowego śledztwa Oswalt natrafia na pudło 8-milimetrowych taśm filmowych zawierających zapis wstrząsających zbrodni na kilku z pozoru niczym nie związanych ze sobą rodzinach. Od tej pory pogoń za kolejnym bestsellerem przemieni się w walkę o życie całej rodziny. Sinister to doskonały przykład na to,

Daniel Podolak 0