Universal 80%
07 Sty 2016

Wybawiciel – Nieoswojony Dziki Zachód [recenzja]

Perspektywa, która pozwala zrozumieć, ale i umiejętnie zredefiniować mit. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia przy okazji „Wybawiciela” w reżyserii Kristiana Levringa.

Marcin Waincetel 0
theblackandblue
07 Paź 2015

Najsłabsze filmy Ridleya Scotta

Ridley Scott należy do ścisłej czołówki, do grupy wizjonerów, którzy zmienili kino. Jego pomysły orbitują w popkulturze żywotne do dziś. „Bladerunnera”, „Obcego” czy „Gladiatora” otacza kult. Niestety, zdarzyły mu się też słabsze produkcje. Tak jak „Prometeusz”, którego sequel pod tytułem „Alien: Paradise Lost” niedawno ogłoszono.

Hubert Sosnowski 0
Monolith Video 80%
28 Mar 2015

Franklyn

Czasami warto napisać kilka słów nie o wielkim arcydziele, nie o przeboju kinowym, a filmie kompletnie zapomnianym i zignorowanym. A takim dziełkiem na pewno jest „Franklyn” – debiut i jak do tej pory jedyny film brytyjskiego Gerarda McMorrowa.  

Robert Ziębiński 0
lea seduyx
13 Paź 2014

Wszystkie kobiety Jamesa Bonda

Rok temu świat podziwiał ją, gdy w odważnym „Życiu Adeli” wiarygodnie udawała orgazm. Teraz została nową dziewczyną Bonda. Léa Seydoux potwierdziła oficjalnie, że przyjęła propozycję producentów dwudziestego czwartego filmu o przygodach agenta 007.

Robert Ziębiński 0
Kino Świat 50%
03 Wrz 2014

Sin City: Damulka warta grzechu

Damulka z tego filmu rzeczywiście warta jest grzechu, sam film jednak – już niekoniecznie.

Lech Kurpiewski 0
Showtime 85%
04 Maj 2014

Penny Dreadful

O „Penny Dreadful” było głośno jeszcze zanim serial otrzymał oficjalną nazwę, a powodem tego byli twórcy, którzy podjęli się jego realizacji – trzykrotnie nominowany do Oscara za „Gladiatora”, „Aviatora” i „Hugo”, scenarzysta John Logan oraz zdobywca Oscara za „American Beauty”, reżyser Sam Mendes. Obaj poznali się na planie „Skyfall”, gdzie Logan zaraził towarzysza swą pasją do wiktoriańskiej literatury groszowej (stąd tytuł produkcji) oraz przedstawił mu pomysł na telewizyjną serię czerpiącą garściami z jej dziedzictwa. Nie był to jedyny sukces pisarza, bo do wyreżyserowania dwóch pierwszych epizodów namówił Juana Antonio Bayona, który zasłynął nietuzinkowym „Sierocińcem”, a w głównych rolach obsadził znakomitych aktorów, z Timothy Daltonem, Joshem Hartnettem i Evą Green na

Paweł Deptuch 0
Miramax
02 Kwi 2014

Piersi grzechu warte

I znów świat wyruszył na wojnę z biustem. Tym razem obiektem zaciekłych ataków Amerykańskiego Stowarzyszenia Filmowego  padły apetyczne piersi Evy Green, które podejrzeć możemy na plakacie do „Sin City. Damulka grzechu warta”.  Znaczy mogliśmy podejrzeć. Pełen seksapilu plakat, w którym aktorka pozowała w szlafroczku ucharakteryzowana na heroinę z lat 40. nie będzie promował filmu. Zbyt obsceniczny. Tak oto dożyliśmy czasów, w których estetyka noir i zabawy w cytaty z niewinnych lat 40. wywołują publiczne zgorszenie.  Ale nie tylko. Ruch oburzonych piersiami protestuje przeciwko pokazywaniu ich w reklamach. Ruch oburzonych dopatruje się w biuście upadku Zachodniej cywilizacji (jakby jeszcze miało co upadać). W marcu oburzenie wywołała w Polsce naiwna reklama wielgaśnego

Robert Ziębiński 0