jak zbic 100%
15 Lut 2017

Jak zbić fortunę w czerwcu ’40? – Złoto dla przegranych [recenzja]

Mało kto potrafi opowiadać o narodowych porażkach i tragediach z takim fasonem i dezynwolturą jak Francuzi. Dlatego wyjątkowo wdzięczny awanturniczy komiks o wyjątkowo niewdzięcznym tytule nie mógł się nie udać.

Hubert Sosnowski 0
silas corey testament zarkoff 2-2 75%
13 Sie 2016

Silas Corey #4 – Testament Zarkoff 2/2 – w stylu Jasona Bourne’a [recenzja]

Na drugą odsłonę przygód Silasa Coreya w dylogii „Testament Zarkoff” trzeba było poczekać cierpliwie kilka długich miesięcy, ale było warto. Cyniczny, francuski bohater zalicza powrót w bardzo dobrym stylu.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 70%
12 Mar 2016

XIII Mystery: Steve Rowland – smutna historia antybohatera [recenzja]

Tym razem w serii „XIII-Mystery” dostajemy wyjątkową opowieść. Dlaczego? Ponieważ jest o postaci praktycznie nieobecnej w głównym cyklu, acz bardzo istotnej dla rozwoju fabuły.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 70%
24 Wrz 2015

Silas Corey #3 – Testament Zarkoff 1/2 – udany miks historii i sensacji [recenzja]

Powraca jedna z najciekawszych frankofońskich serii komiksowych. Jej tytułowy bohater to były dziennikarz, który po traumatycznych przeżyciach na polach bitewnych Pierwszej Wojny Światowej staje się cynicznym i skutecznym w działaniach człowiekiem do wynajęcia. W „Testamencie Zarkoff” wplątuje się w kolejną, szemraną intrygę, która podobnie jak afera szpiegowska z poprzednich tomów, z pewnością będzie go sporo kosztować.

Tomasz Miecznikowski 0
Wydawnictwo Komiksowe 65%
21 Cze 2015

Pewnego razu we Francji #2: Czarne Wrony [recenzja]

W drugim tomie francuskiej serii historycznej prezentującej ważny fragment życiorysu głównego bohatera,  autorzy kończą z zabawami formalnymi.  Nie uświadczymy tu  charakterystycznych dla pierwszego albumu przeskoków czasowych. Twórcy skupiają uwagę na okresie niemieckiej okupacji we Francji i pokazują, jaką cenę musiał zapłacić Józef Joanovici za swoją nietykalność.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 80%
30 Kwi 2015

W.E.S.T. #6: Seth [recenzja]

Dobiegła końca jedna z najciekawszych, europejskich serii komiksowych. Wybuchowa,  trochę dziwna i nieprzewidywalna opowieść o grupie do zadań specjalnych na usługach amerykańskiego rządu z początku dwudziestego stulecia. A najważniejsze jest to, że opowieść potoczyła się w sposób zupełnie nie liczący się z przyzwyczajeniami czytelników. I dobrze!

Tomasz Miecznikowski 0
Wydawnictwo Komiksowe 75%
11 Lut 2015

Pewnego razu we Francji #1: Imperium pana Józefa [recenzja]

Fabien Nury dał już się poznać polskim fanom komiksu jako scenarzysta chętnie zaglądający w przeszłość. „W.E.S.T.” i „Silas Corey” były udaną mieszaniną fikcji i historycznych wydarzeń. W pierwszym tomie serii „Pewnego razu we Francji” Nury skupia się na życiorysie bohatera, którego prawdziwe koleje losu wciąż pozostają dla badaczy zagadką.

Tomasz Miecznikowski 0