coffy db
02 Sty 2016

20 ulubionych filmów gatunkowych Quentina Tarantino [galeria]

Kiedyś na potrzeby wywiadu Quentin Tarantino wymienił swoje 20 ulubionych filmów gatunkowych. Oto owa lista. Każdy z tych filmów warto znać, a niektóre z nich – obejrzeć kilka razy.

REDAKCJA 0
Warner Bros 80%
17 Paź 2015

Pakt z diabłem: Johnny Depp kontra FBI [recenzja]

  Gdyby ktoś opowiedziałby wam historię życia Jamesa „Siwego” Bulgera zapewne uznalibyście, że zmyśla jak z nut. Bo życiorys bostońskiego gangstera rzeczywiście jest kompletnie nieprawdopodobny. I przez to przerażająco prawdziwy. Bezwzględny gangster, morderca, handlarz narkotykami tak skutecznie owinął sobie dookoła palców agentów FBI, że ci przez blisko dwie dekady przymykali oczy na jego gangsterskie poczynania. Dzięki wypracowanemu z agentami układowi – on Irlandczyk, donosił na Włochów – Bulger stał się królem bostońskiego przestępczego podziemia. I pewnie byłby nim do dziś, gdyby kilku wścibskich dziennikarzy nie rozpoczęło swojego śledztwa. Śledztwa, które w puencie doprowadziło do ujawnienia jednego z największych skandali w historii FBI. Scott Cooper to jeden z tych młodych, ambitnych

Robert Ziębiński 0
Monolith Films 85%
09 Paź 2015

Legend – najbardziej brytyjski film gangsterski [recenzja]

Zbrodnicze życie braci Kray, czyli koncertowa rola Toma Hardyego a w tle Londyn, którego dziś nie ma.

Robert Ziębiński 1
Phoenix Film 20%
08 Lut 2015

Litewski przekręt

Litewska „Kac Wawa”, czyli jak mając do wydania trzy miliony dolarów nakręcić ksenofobiczną komedię o Brytolach zagubionych w Wilnie.

Robert Ziębiński 0