Monolith 75%
03 Paź 2016

Żywioł. Deepwater Horizon – industrialny horror [recenzja]

Wyciek ropy naftowej na platformie wiertniczej „Deepwater Horizon” w 2010 roku uznaje się dziś za największą katastrofę ekologiczną w historii USA i jedną z największych w ogóle. Implikacje tego wydarzenia można by rozpisać na przynajmniej kilka książek – bardziej niż skupiając się na globalnych skutkach tych kilku kwietniowych dni, film Petera Berga operuje jednak w skali mikro.

Maciej Bachorski 0
Warner Bros 40%
04 Cze 2015

San Andreas

Największe zaskoczenie amerykańskich kin – czyli katastroficzny super hit z Dwaynem Johnsonem ratującym rodzinę podczas gigantycznego trzęsienia ziemi.

Robert Ziębiński 0
Niemozliwe reż. Juan Antonio Bayona, 2012
12 Mar 2013

Niemożliwe

Niemożliwe (Lo imposible). Reż. Juan Antonio Bayona. Wyk. Naomi Watts, Ewan McGregor,  Geraldine Chaplin, Tom Holland. Hiszpania, USA 2012. dystr. Monolith Films Chodzą słuchy, że wystarczy obejrzeć trailer „Niemożliwego’, by skonsumować cały film. Możliwe. W końcu  „Wojnę i pokój” też się da świetnie streścić w jednym zdaniu: „To jest o Rosji” (patent Woody’ego Allena). Kto więc nie ma czasu ani kasy na bilet do kina, niech zadowoli się zwiastunem. Co straci? Przede wszystkim nie będzie mu dane spędzić dwóch godzin w towarzystwie Naomi Watts, która na ekranie jest niczym lek na całe zło. Piękna, ciepła i dobra. No i silna. W każdym razie granej przez nią bohaterce nawet tsunami nie

Lech Kurpiewski 0