bk1-ant2
13 Lis 2016

Brutalnie krótko (1) – Dobre bo ostre?

Najbardziej chwalone polskie filmy, które w ostatnich tygodniach trafiły do kin ceni się nie tylko za artyzm, ale również za bezkompromisowe podejście do poruszanej tematyki. Wszystko to filmy bardzo mocne, wzbudzające w widzach uczucie niepokoju i wytrącające na jakiś czas z równowagi – ale czy naprawdę każdy z nich aplikuje nam te wszystkie wstrząsy we właściwych dawkach i z właściwych pobudek? Pozwolę sobie wątpić.

Bartek Paszylk 0
TVP/PAP- Zygmunt Januszewski
06 Cze 2016

Najlepsze role Romana Wilhelmiego

Dziś przypadają urodziny jednego z najwybitniejszych polskich autorów, Romana Wilhelmiego. Dla wszystkich widzów na wieki zostanie Nikodemem Dyzmą, ale chcielibyśmy przypomnieć też kilka mniej znanych wcieleń aktora.

Łukasz Radecki 1
Allegro
02 Gru 2015

Smok – Bagiński kontra legendy polskie [film]

„Smok” Tomka Bagińskiego podzielił internet na tych, którzy się zakochali i tych, którzy zieją nienawiścią. Co było do przewidzenia, bo my Polacy uwielbiamy funkcjonować rozpięci między dwoma skrajnościami.

Robert Ziębiński 0
The Huffington Post
24 Lis 2015

Carrey w Krakowie, czyli zagraniczne gwiazdy w polskim kinie [ranking]

Do Polski właśnie przyleciał Jim Carrey, który ma wystąpić w powstającym właśnie „True Crimes” u boku między innymi Agaty Kuleszy. To jednak nie jedyna gwiazda, która przewinęła się przez polskie kino.

Hubert Sosnowski 3
Aurora Films 70%
28 Wrz 2015

Noc Walpurgi – polskie kino, światowa jakość [recenzja]

Rzadkość: polski film, w którym mamy nie tylko ładne zdjęcia, ale też samych dobrych aktorów, zrozumiałe dialogi i do tego sensowny scenariusz. Choć jednak pełnometrażowy debiut Marcina Bortkiewicza sprawi zaskoczonemu widzowi-patriocie ogromną satysfakcję, to… po prostu momentami czuć, że to debiut.

Bartek Paszylk 0
Bogowie
08 Paź 2014

Polskie biografie w kinie

 Do kin wchodzą „Bogowie”. Z tej okazji przypominamy 5 najciekawszych, naszym zdaniem, polskich filmów odwołujących się do konkretnych życiorysów. Kino biograficzne to wprawdzie nie jest nasza specjalność, ale kilka tytułów wartych jest wyróżnienia. Od razu zaznaczamy, że nie uwzględniliśmy „Pianisty” Romana Polańskiego, by nie przypisywać polskiej kinematografii zasług, które jej się nie należą. Acha, kolejność  w rankingu ma znaczenie.    1. Wojaczek (1999), reż. Lech Majewski   Majewski nie tyle rekonstruuje tutaj życioryspoety, ile skupia się raczej na scenach, obrazach i gestach, które budowały jego straceńczą legendę „kaskadera polskiej literatury”.A więc nie fakty są tu ważne a mity. No ale czy to nie wszystko jedno, gdy chodzi o kogoś, kto

Lech Kurpiewski 0
Avon
23 Cze 2013

Wszystkie sekundy Weroniki Rosati

Ponieważ panna Rosati robi karierę w Hollywood i wszystkich nas o tym bezustannie informuje, porwaliśmy się na stworzenie pewnej statystyki.

Robert Ziębiński 0