UIP 80%
05 Sie 2015

Mission: Impossible – Rouge Nation – prawie jak stary Bond [recenzja]

„Mission: Impossible – Rouge Nation” to nie tylko letni blockbuster, ale przede wszystkim zmyślnie skonstruowany hołd dla kina szpiegowskiego. Taka zabawa w kino od Bonda po Bourne’a popisowo zagrana, napisana i poprowadzona.

Robert Ziębiński 0
RTL 80%
03 Sie 2015

Deutschland 83 – zimnowojenne rozgrywki [recenzja] [serial]

W świecie seriali, w sezonie ogórkowym raczej nie należy spodziewać się telewizyjnych objawień. Rządzić miał drugi sezon „Detektywa”, tymczasem nowa odsłona serii Pizzolatto po prostu ssie. Nieoczekiwanie prym wiodą produkcje, których premierę można było łatwo przegapić – „Mr. Robot” oraz serial, w którym aktorzy gadają po niemiecku, czyli „Deutschland 83”.

Tomasz Miecznikowski 0
kingsman-the-secret-service 90%
13 Lut 2015

Kingsman: Tajne służby

Wyobraźcie sobie międzynarodową, niezależną od rządów agencję wywiadowczą stojącą na straży globalnego pokoju. Wyobraźcie sobie, że założyli ją kiedyś ekskluzywni krawcy, bo wojna szkodzi na interesy w tej branży – co za tym idzie, członkowie organizacji muszą być nie tylko perfekcyjnie wytrenowani, ale również stosownie stylowi i eleganccy. Kryptonimy czerpią od rycerzy Okrągłego Stołu; na czele tej organizacji stoi Michael Caine, a partnerują mu Colin Firth i Mark Strong – to daje pojęcie, o jakieś lidze mówimy. Oto firma Kingsman. A teraz wyobraźcie sobie multimilionera-filantropa, który ma gdzieś klasę i na eleganckiej zastawie podaje Big Maca. Do tego ma wadę wymowy, wymiotuje na widok krwi i na domiar złego jest

Jerzy Rzymowski 0