apocalypse-now
26 Sty 2017

Czas Apokalipsy nastanie na komputerach

Możliwe, że najważniejszym growym newsem, jaki dziś przeczytacie będzie fakt, że Francis Ford Coppola rusza właśnie z kampanią kickstarterową, by na ekran komputerów przenieść „Czas apokalipsy”. Brzmi jak totalny odjazd, ale rodzi też pewne obawy.

Hubert Sosnowski 0
mike-leavitt_DB
11 Cze 2016

Sławni reżyserzy zmieszani ze swoimi dziełami [galeria]

Artysta Mike Leavitt stworzył interesujące rzeźby miksujące znanych reżyserów z ich najbardziej rozpoznawalnymi dziełami filmowymi. Efekt jest co najmniej fantastyczny.

Paweł Deptuch 1
Bram-Stoker-s-Dracula-bram-stokers-dracula
02 Lut 2015

„Bram Stoker’s Dracula”, czyli ocalenie duszy

„Dracula” ma pewną wartość z dwóch tylko powodów. Pierwszy dotyczy ludzkości, drugi tylko mnie.

Łukasz Orbitowski 0
Rebeccakuder
07 Gru 2014

Tom Waits: święty od pijaków

Dziennikarze od początku kariery mają z nim problem. Tom Waits bowiem nie lubi opowiadać o sobie. A kiedy musi, bo zmusza go do tego kontrakt wywiad zamienia się w małe show. Dziś można bez trudu znaleźć film, w którym Waits tłumaczy biednemu, pogubionemu żurnaliście, jak chwycić niewidzialne ćwierć dolara i wrzucić je do niewidzialnego automatu z niewidzialną kawą… Bądź tu mądry i pisz wiersze… znaczy przeprowadzaj wywiady. Kiedy promował potrójny album „Orphans: Brawlers, Bawlers & Bastards” opowiadał, że udało mu się zebrać aż 56 piosenek, dzięki rosyjskiemu hydraulikowi, który przed laty ukradł mu taśmy z niepublikowanymi utworami i teraz zażądał za nie okupu. Chcecie więcej żartów? Jak podsumowałby pan swoją

Robert Ziębiński 0
the-man-who-killed-don-quixote-poster
22 Maj 2013

„W drodze”, czyli filmy w drodze.

Kolejne rozpoczęcie prac na planie „The Man Who Killed Don Quixote” przypomniała nam o filmach w drodze. Ludzie o nich dyskutują, choć nikt ich nie widział. Aktorzy przez nie umierają a reżyserzy łamią sobie na nich kariery. Filmy, które nigdy nie powstały (lub powstawały całe dekady) wywołują równie wielkie emocje jak głośne kasowe hity.

Robert Ziębiński 0