komiksowy waraton 9
17 Lut 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #9

Dzisiejszy odcinek sponsorują czarodzieje, piloci, rycerze, superbohaterowie i Batman.

REDAKCJA 0
Hachette 35%
24 Paź 2015

X-Men: Rozłam – Wojna domowa dla ubogich [recenzja]

„Civil War” – to było coś. Jeden z największych crossoverów Marvela zebrał mieszane recenzje, ale ostatecznie narobił szumu i podbił sprzedaż. To się przeżywało jak relację z prawdziwego konfliktu. Nic więc dziwnego, że wydawnictwo chciało powtórzyć sukces. Raz czy drugi – tak jak w „Rozłamie” Jasona Aarona. Z różnym skutkiem.

Hubert Sosnowski 4
Hachette 75%
25 Cze 2015

Marvel Knights Spider-Man #2: Jadowity [recenzja]

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela wraca do Marka Millara i jego „Marvel Knights Spider-Man”. W poprzednim tomie Peter rozpoczął śledztwo w sprawie porwania Cioci May. Odpaliło to lawinę wydarzeń, która przeciągnęła Pająka przez pół Nowego Jorku, a skończyła się w… szpitalu. Historia miała swoje momenty, ale jakość chwilami spadała. Jak jest tym razem?

Hubert Sosnowski 0
Tony Moore
15 Kwi 2015

Ewolucja martwego mięsa

Przeciętnemu odbiorcy popkultury zombie kojarzą się przede wszystkim z żądnymi ludzkiego mięsa, bezmyślnymi i powolnymi potworami polującymi w stadzie. Mało kto już pamięta, że w pierwotnym założeniu ożywione trupy były jedynie marionetkami w rękach kapłanów voodoo, które „żywiły” się korzonkami o dziwnych właściwościach. Za wizerunek zombiaka  jako krwiożerczej bestii odpowiada oczywiście George A. Romero i jego kultowy film „Noc żywych trupów”. W komiksie jednak, postać zombie, mimo iż ma te same korzenie, posiada nieco inną i bardziej burzliwą historię.

Paweł Deptuch 0
Barsoom DB
21 Mar 2015

Barsoom, czyli Mars Burroughsa oczami różnych artystów [galeria NSFW]

Przez ponad sto lat seria „Barsoom” Edgara Rice Burroughsa inspirowała dziesiątki twórców literatury, kina, naukowców, czytelników oraz artystów. Z okazji rozpoczęcia wydawania tego cyklu po polsku prezentujemy obszerną galerię prawie trzystu ilustracji, które zdobiły okładki i wnętrza książek oraz fronty komiksów.

Paweł Deptuch 1
frank cho db
15 Mar 2015

Frank Cho – Małpy, dinozaury i piękne kobiety [galeria NSFW]

Frank Cho to urodzony w Seulu (Korea Pd.) w 1971 r. rysownik i scenarzysta znany przede wszystkim ze swojego uwielbienia do hojnie obdarzonych przez naturę twardych kobiet, które rysuje z wielkim wdziękiem. Profesjonalną karierę rysowniczą rozpoczął w 1994 r. współtworząc komiksowe paski do Penthause Comix. W 1999 r. rozpoczął wydawanie autorskiej serii romantyczno-obyczajowo-komediowej „Liberty Meadows” (Image Comics) o pracownikach i pensjonariuszach kliniki rehabilitacyjnej dla zwierząt, która przyniosła mu wiele nagród. Dla Marvela stworzył autorską wersję „Shanna, The She Devil”, w której dało znać jego uwielbienie do skąpo odzianych heroin i prehistorycznych drapieżników. Dla tego wydawcy co jakiś czas ilustruje przeróżne tytuły m.in. „Mighty Avengers”, „X-Men: Schizm”, „Savage Wolverine”, ale swą

Paweł Deptuch 0
Image Comics 90%
15 Sty 2014

Women Book One [recenzja]

Twórczość Franka Cho można określić cytatem z Gun N’ Roses: „Welcome to the jungle. We’ve Got fun and games…”. Ten amerykański artysta koreańskiego pochodzenia wyspecjalizował się bowiem w kreśleniu kobiecych person zamieszkujących niedostępne i niebezpieczne dżungle pełne potężnych małp, agresywnych dinozaurów i dzikich plemion.

Paweł Deptuch 0