Columbia Pictures
08 Wrz 2015

5 filmów, które zyskały drugie życie na DVD

Nie każdy dobry czy kultowy film miał szczęście do box office. Produkowane za grube dolary, ostatecznie w kinach przepadały z kretesem, nie zwracając nawet kosztów produkcji. Co jednak ciekawe, wiele z takich finansowych klap zyskiwało drugie życie za pomocą wydań na DVD albo dzięki VOD, kilkukrotnie przewyższając kinowe wpływy finansowe. Poniżej przygotowaliśmy kilka znamiennych przykładów.

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics
20 Maj 2014

Dwadzieścia lat Hellboya

W marcu tego roku Hellboy’owi stuknęło równo dwadzieścia lat. Przy okazji wydania na naszym rynku ostatniego tomu zamykającego pierwszy cykl jego przygód, przyglądamy się fenomenowi tej postaci i uniwersum, w którym egzystuje.

Paweł Deptuch 0
The walking dead, reż. Frank Darabont
13 Mar 2013

The Walking Dead

The Walking Dead (sezony 1-2 + kawałek 3-ego). Reż. Frank Darabont i inni. Wyk. Andrew Lincoln, Laurie Holden, Jon Brenthal. USA 2010-. FOX Twórca będącego podstawą dla serialu komiksu, Robert Kirkman (scenariusz), potraktował temat zombie-apokalipsy na serio, przedkładając realizm i budowanie relacji między bohaterami ponad ganianie się wkoło z niezbyt ruchawymi żywymi trupami (aczkolwiek tego też nie brakuje). Efekt jest więcej niż dobry i wciąż trzyma poziom, mimo iż do tej pory ukazało się już kilkanaście tomów. Serial bierze z historii obrazkowej to, co najlepsze (efektowne zabijanie zombiaków oraz świetnie pokazany proces adaptacji ocalałych do praw nowego świata), zaś bardzo dobrze dobrani aktorzy – przede wszystkim wcielający się w Ricka

Marcin Zwierzchowski 0