07-zglos-sie 80%
15 Mar 2016

07 zgłoś się. Muzyka z serialu – Borewicz nie gorszy niż Bond [recenzja]

Jeśli wydaje Wam się, że siła serialu „07 zgłoś się” tkwiła przede wszystkim w sympatycznej kreacji głównego bohatera w wykonaniu Bronisława Cieślaka, to koniecznie posłuchajcie tej magicznej ścieżki dźwiękowej, która momentalnie, dosłownie od pierwszych nut…

Bartek Paszylk 0
bez grawitacji review 90%
04 Sty 2016

Bez grawitacji – Gitarowy powrót do lat 80. [recenzja]

W popkulturze rok 2015 upłynął w dużej mierze pod znakiem sentymentalnego powrotu do stylistyki lat 80. Tęsknota za graniem z tej barwnej dekady przyczyniła się też pewnie do reedycji pierwszej solowej płyty gitarzysty Perfectu Ryszarda Sygitowicza, która w 30-tą rocznicę pierwszego wydania nareszcie pojawiła się u nas na srebrnym krążku.

Bartek Paszylk 0
w-pustyni-i-w-puszczy-ost-recenzja 80%
19 Paź 2015

W pustyni i w puszczy: ścieżka dźwiękowa – Sentymentalna podróż do Afryki [recenzja]

Teraz, gdy panuje moda na wychwalanie bombastycznych hollywoodzkich soundtracków, warto przypomnieć sobie pionierską ścieżkę dźwiękową podobnego rodzaju zrealizowaną w Polsce. Powstała ona ponad 40 lat temu, kiedy to utalentowany młody kompozytor Andrzej Korzyński, wraz z towarzyszącą mu orkiestrą oraz gitarzystą Winicjuszem Chróstem, zilustrował dwuczęściową kinową ekranizację sienkiewiczowskiego „W pustyni i w puszczy” z 1973 r. w reżyserii Władysława Ślesickiego.

Bartek Paszylk 0