night-of-the-living-deb-teaser-poster1 55%
05 Gru 2015

Night of the Living Deb – zombiaki na wesoło [recenzja]

„Night of the Living Deb” to sympatyczna komedia z fajnym plakatem i tytułem nawiązującym do klasyka George’a A. Romero oraz z nieźle bawiącymi się swoimi rolami aktorami. Czegoś jednak zabrakło do pełni szczęścia.

Tomasz Miecznikowski 0
The Walter Reade Organization
15 Kwi 2015

POP!Festival: Maraton filmów George’a A. Romero

W niedzielę 19 kwietnia 2015 r. w godzinach 12.30 – 18.00 odbędzie się maraton filmowy George’a A. Romero. W naszym rozkładzie znajdą się:

REDAKCJA 0
Dzika Banda
16 Mar 2015

Wiosenny POP! Festival: Program

Pokaz filmów opartych na twórczości Terryego Prachetta i panel o twórczości pisarza, europejska premiera nowej wersji kultowego „Planu 9 z kosmosu”, szwedzka powieść grozy, pierwsze polsko-amerykańskie warsztaty realizacji seriali w internecie, pokaz pilotażowego odcinka nowego sezonu „Gry o tron”, dokumentu o serialu oraz przyznanie po raz pierwszy Nagrody im Henryka Sienkiewicza.

REDAKCJA 1
night3
15 Sty 2015

Noc żywych trupów (1968)

Debiut George A. Romero to nie tylko kamień milowy w historii rozwoju horroru, to przede wszystkim wciąż jeden z najlepszych filmów pokazujących mnogość ludzkich zachowań w ostatecznej sytuacji.

REDAKCJA 0
romero with zombies
16 Maj 2013

Żywe trupy, martwi ludzie: Noc żywych trupów

W maju 1968 roku George A. Romero kończył prace nad „Nocą żywych trupów”. Pozostało im jeszcze jedno – znaleźć dystrybutora i wyruszyć na podbój kin. Zaleźli, podbili i zmienili historię. Bez tego filmu nie powstałaby seria komiksów „Żywe trupy”, popularny serial, film „World War Z” (a księgarniach nie byłoby książki Maxa Brooksa). Tak to wszystko się zaczęło…

Robert Ziębiński 0
neardark
16 Mar 2013

Blisko ciemności: Leksykon wampirzych ukąszeń

  WAMPIRY NA POWAŻNIE   Martin, reż. George A. Romero, 1977 Jeden z najlepszych filmów o wampirach w historii gatunku, choć prawdziwy wampir (taki, co ma kły, pije z szyi, nie chodzi po słońcu) tu się nie pojawia. Romero opowiada tu historię Martina, nastolatka, któremu wydaje się, że jest wampirem. Nocami wykrada się z domu, podrzyna gardła kobietom i wypija ich krew. Wszystkiemu temu przygląda się wujek chłopca, który zaczyna wierzyć, że jest on prawdziwym wampirem. Niesamowita opowieść o bólach dojrzewania, samotności, alienacji a wreszcie szaleństwie. Film wciąż w Polsce nie wydany na DVD     Near Dark, reż. Kathryn Bigelow, 1987 Western i horror o wampirach w jednym. Młody

Robert Ziębiński 0