Warner Independent Pictures
05 Sty 2016

2000 – 2015 – najlepsze filmy fantastyczne XXI wieku

Piętnaście lat XXI wieku za nami. Dobry moment na podsumowanie. Oto najlepsze (naszym zdaniem) piętnaście filmów fantastycznych, jakie pojawiły się między 2000 a 2015 rokiem. Coś pominęliśmy? Coś byście dopisali?

REDAKCJA 4
mad_max_fury_road_ver20
23 Maj 2015

Mad Max – Plakaty z całego świata [galeria]

Z okazji premiery „Mad Max: Na drodze gniewu” prezentujemy zbiór plakatów ze wszystkich części serii George’a Millera – oficjalne, zagraniczne i te tworzone przez fanów.

Paweł Deptuch 0
Warner Bros
19 Maj 2015

„Mad Max”, czyli wzorzec

            Nie zdarza mi się czekać na filmy. Właściwie co to znaczy: czekam na ten film? Czekać mogę na kumpla, na dziewuchę, na przelew. Być może są i tacy, którym dłonie się trzęsą na myśl o spotkanie z Vinem Dieselem w „Szybkich i wściekłych 7”, lecz nie mam przyjemności zaliczać się do tego szacownego grona. Filmów jest tak wiele, że nie zobaczę wszystkich, a od obcowania z nowościami wyżej cenię sobie powrót do klasyki, do czego, pośrednio, zmusza mnie własny kąt na „Dzikiej Bandzie”, gdzie wyczyniam sobie, co tylko chcę. Ale na nowego „Mad Maksa” pójdę. Może nie w pierwszy dzień wyświetlania. Nie będę dyskutował o tym w sieci, zobaczę

Łukasz Orbitowski 0
Warner Bros 100%
19 Maj 2015

Mad Max: Na drodze gniewu [recenzja] [film]

W czasach kiedy hollywoodzkie kino rządzi się powtórkami, powrót Mad Maxa napawał sporym lękiem. Niesłusznie. „Mad Max: Na drodze gniewu” to najlepszy restart starej opowieści jaki powstał w ostatnich dwudziestu latach. I najlepszy film postapokaliptyczny od czasów „Mad Maxa 2”.

Robert Ziębiński 1
Warner Bros
29 Lip 2014

Mad Max – dezerter szos

W niedalekiej przyszłości świat ogarnął chaos. Po wojnie atomowej miasta zamieniły się w pustynie, a gangi przejęły władzę nad autostradami. Jedyną nadzieją jest on… Mad Max – wojownik szos.

Robert Ziębiński 0
Warner Bros
23 Kwi 2014

George Miller o Mad Maxie

12 kwietnia minęła trzydziesta piąta rocznica premiery pierwszej części „Mad Maxa” – filmu, który zmienił historię kina fantastycznego i obrazu, od którego zaczęła się światowa kariera Mela Gibsona . Z tej okazji George Miller, twórca „Mad Maxa” opowiedział nam o kulisach powstawania filmu i najnowszej czwartej części cyklu.

Robert Ziębiński 0
Warner Bros 90%
03 Kwi 2014

Mad Max 2: Wojownik szos

W kinach „Niezgodna” czyli nowe kino postapokaliptyczne dla młodzieży. Na DVD kolejne „Igrzyska śmierci”. Z tej okazji postanowiliśmy przypomineć jeden z najważniejszych filmów o życiu po zagładzie. Rewelacyjną, drugą część trylogii o szalonym Maksie.

Lech Kurpiewski 0