Matrix
28 Mar 2017

Cyberpunk w kinie – czyli 15 najciekawszych aktorskich filmów gatunku

Premiera opartego na ikonicznym cyberpunkowym anime, „Ghost in the Shell” już za rogiem, a my tymczasem przypominamy najciekawsze gatunkowe pozycje jakie do tej pory miały swoje pięć minut na wielkich ekranach.

Maciej Bachorski 0
walking-dead-super-bowl-spot
06 Lut 2017

Najciekawsze trailery z Super Bowl 2017

Trzydzieści sekund reklamy podczas Super Bowl kosztuje 5 mln dolarów. Nawet jeśli krótkie, zwiastuny muszą być zatem konkretne. Oto zestawienie najciekawszych trailerów z tegorocznego Super Bowl.

Tomasz Miecznikowski 0
filmy-2017
23 Gru 2016

Ten wspaniały 2017 rok, czyli 40 najciekawszych nadchodzących premier filmowych #1

Mijający rok był całkiem niezły z punktu widzenia kinomana. Z tytułów wyjątkowo oczekiwanych, nie zawiodły „Gwiezdne Wojny” i „Arrival”, sporo było też małych perełek pokroju „Green Room”. Ale zawsze może być lepiej, prawda? Poniżej pierwsze dwadzieścia potencjalnie najciekawszych tytułów jakie czekają na nas w roku 2017.

Maciej Bachorski 0
J.P.Fantastica 75%
14 Sie 2015

Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processer – migawki z życia Sekcji 9 [recenzja]

Rok 2015 zdecydowanie należy do “Ghost in the Shell”. Świętowanie dwudziestopięciolecia powstania mangi Masamune Shirow objawiło się nowym serialem w tv, “Arise Alternative Architecture”, a w kinach zupełnie nowym filmem. Tym co chcą rozpocząć swą przygodę z tą kultową franczyzą od komiksu, na początek polecam “Human Error Processer”.

Paweł Deptuch 0
Production IG. 70%
22 Lut 2015

Ghost in the Shell Arise Border 4: Ghost Stands Alone [recenzja]

Zwieńczenie rebootu – czy też, jak chcą niektórzy, wstępu do  popularnej serii. Czy zostały jeszcze jakieś pytania, na które warto odpowiedzieć?

Nina Wum 0
Production IG 60%
30 Cze 2014

Ghost in the Shell Arise Border 3: Ghost Tears [recenzja]

W tym odcinku major Kusanagi przerabia jedną z najstarszych lekcji kina noir: detektyw nie powinien się zakochiwać. Nigdy.

Nina Wum 1
Production IG 70%
26 Sty 2014

Ghost in the Shell Arise Border 2: Ghost Whisper [recenzja]

W chwili gdy piszę te słowa w sieci od paru godzin wisi informacja, że „Ghost in the Shell” jednak będzie ekranizowany przez Amerykanów. Miałem nadzieję, że nie dożyję czasów kiedy Motoko nabierze jankeskich rysów twarzy i będzie rozbijać swą Tachikomę po ulicach Nowego Jorku. Tę, jakby nie patrzeć, smutną informację rozjaśnia mimo wszystko myśl, że jeszcze w tym roku pojawią się dwie części „GitS: Arise”, które zamkną prequelową opowieść do wcześniejszych produkcji inspirowanych mangą Masamune Shirow. Wyświetlany niedawno w japońskich kinach drugi epizod, „Ghost Whisper”, okazuje się o klasę ciekawszą i bardziej dopracowaną częścią niż „Ghost Pain”. Choć fabuła tego odcinka jest zbudowana na podobnej koncepcji jak poprzednio, realizacja wypada

Paweł Deptuch 0
Production IG 70%
13 Sty 2014

Ghost in the Shell Arise Border 1: Ghost Pain [recenzja]

Marka stworzona przez Masamune Shirow w 1989 r. nadal elektryzuje i raczej nie prędko zostanie przeniesiona do lamusa. Bowiem po dziewięciu latach od zakończenia serialu „Ghost In the Shell: Stand Alone Complex” na japońskie ekrany ponownie powraca Motoko Kusanagi wraz z towarzyszami z Sekcji 9. „Arise” to seria czterech filmów (dwa ostatnie trafią do kin w 2014 r.) będących prequelem zarówno do serialu, filmów jak i komiksów. Skupia się bowiem na ukazaniu początków formowania się zespołu do zwalczania cyberprzestępczości. W „Ghost Pain” bezpośredni przełożony Motoko zostaje zamordowany a jej zadaniem jest dowiedzieć się kto i dlaczego za tym stoi. Jak się okazuje, tajemnica zatacza znacznie szerszy krąg niż można by

Paweł Deptuch 0