Egmont
10 Sty 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #7

Dzisiejszą edycję sponsoruje odwieczny, spersonifikowany konflikt między Marvelem i DC. Kto wygra?

Paweł Deptuch 0
Egmont 75%
19 Paź 2016

Wonder Woman tom 5: Ciało – Cisza przed burzą? [recenzja]

Zbliżamy się już do finału opowieści pisanej przez Briana Azzarello, dlatego też w piątym tomie “Wonder Woman”, jednej z lepszych serii z Nowego DC Comics, wątki się kumulują, bohaterowie biorą się w garść, a napięcie sięga zenitu.

Paweł Deptuch 0
Egmont 75%
08 Lut 2016

Wonder Woman tom 4: Wojna – współczesne greckie bóstwa [recenzja]

Sięgając po kolejny tom “Wonder Woman” miałem obawy czy Brianowi Azzarello uda się utrzymać wysoki poziom serii. Jak wiemy słabsze chwile zaliczyli nawet Scott Snyder w “Batmanie” czy Gant Morrison w “Supermanie”. Całe szczęście scenarzysta wyłamuje się z tej narastające fali niemocy w Nowym DC Comics i nieustannie dostarcza interesujące fabuły.

Paweł Deptuch 0
Image Comics 75%
14 Kwi 2014

Ghosted vol.1: Haunted Heist [recenzja]

Trzeba przyznać, że Robert Kirkman ma nosa do wynajdywania ciekawych twórców. Po założeniu własnego imprintu, Image Skybound, do którego przeniósł wszystkie swoje tytuły (Walking Dead, Invincible, Super Dinosaur i inne), rozpoczął bardzo ostrożny i selektywny nabór. Pierwszym tego efektem był fenomenalny horror medyczny debiutantów Brandona Seiferta i Lukasa Ketnera, „Witch Doctor”, określany mianem „Doctora House’a” w świecie „Supernatural”; następnie głośny thriller science-fiction również debiutanta, Davida Schulnera i doświadczonego Juana Jose Rypa, czyli „Clone” przywodzący na myśl „6-ty dzień” Rogera Spottiswoode’a. Hattrick uzupełniło „Ghosted” Joshuy Williamsona i Gorana Sudzuki. WIlliamson zadebiutował jako scenarzysta w 2009 r. i od tego czasu tułał się od Marvela do DC, po drodze zaliczając kilka mniejszych

Paweł Deptuch 0