Wydawnictwo Albatros 95%
23 Mar 2017

Grawitacja – na ISS wszyscy usłyszą twój krzyk [recenzja]

Tess Gerritsen to autorka znana polskim czytelnikom dzięki serii znakomitych thrillerów medycznych. Tymczasem „Grawitacja” to na ich tle niejako wyjątek od reguły w pisarskim portfolio autorki, a zarazem zupełnie nieoczekiwanie, również prawdziwa gratka dla fanów mocno zakorzenionego w naszej rzeczywistości science fiction.

Maciej Bachorski 0
Videograf 85%
24 Wrz 2016

Droga do piekła – jeden z najbardziej wstrząsających thrillerów roku [recenzja]

Co byś zrobił, gdybyś obudził się w piekle? Z takim dylematem, w całkiem dosłownym jego znaczeniu zmagać się musi bohater balansującej na pograniczu horroru i thrillera, najnowszej powieści Przemysława Piotrowskiego, John Pilar.

Maciej Bachorski 0
dead_space_3_game
27 Mar 2013

Dead Space 3

Dead Space 3, Visceral Games/Electronic Arts 2013 Nie ma się co oszukiwać. Trzecia cześć świetnej serii gier akcji, utrzymanych w klimacie kosmicznego horroru science fiction, gatunkowo nie jest już survival horrorem. Teraz to przede wszystkim widowiskowa jatka w stylu gore, czyli gra, która stara się nieustannie podkręcać tempo rozgrywki i dostarczać graczowi jak najwięcej atrakcji. Można oczywiście narzekać na taki obrót spraw i uznać, że nie warto dawać „Dead Space 3” szansy, ale byłby to duży błąd, bo mimo wspomnianych zmian w charakterze rozgrywki, nastroju kosmicznej grozy wcale tu nie brakuje i jest to zdecydowanie najbardziej rozbudowana, najbardziej różnorodna i graficznie najlepiej dopracowana część serii. Historia opowiedziana w grze nie

Paweł Matuszek 0