w-cieniu-tronu_e 75%
15 Gru 2016

W cieniu tronu – królewski wypełniacz rodzinny [recenzja]

Rozgrywki na królewskich dworach nigdy nie należały do łagodnych i radosnych. Zadziwiające więc, że Oleksander Nevskiy i Oleg Sidorenko potrafili stworzyć grę karcianą, która walkę o tron czyni wyjątkowo zabawną. W połączeniu z barwnym i kolorowym wydaniem otrzymujemy doskonały wypełniacz, do którego chce się wracać.

Łukasz Radecki 0
gangi-nowego-yorku 75%
12 Gru 2016

Gangi Nowego Jorku – piramidalna rywalizacja [recenzja]

„Gangi Nowego Jorku” Martina Scorsesse to film, który ciężko wyrzucić z pamięci, chociażby dzięki bezlitosnej postaci Billa „Rzeźnika” Cuttinga granego przez Daniela Day-Lewisa. Nie dziwi więc, że właśnie ten bohater trafił na okładkę gry karcianej wydanej niedawno przez FoxGames. Na ile jednak mamy do czynienia z intrygującą wariacją, a na ile z abstrakcyjną karcianką?

Łukasz Radecki 0
siedem-gra 95%
02 Gru 2016

Siedem – magiczna gra karciana [recenzja]

Liczba siedem jest uznawana w wielu kulturach za magiczną, szczęśliwą. Nieprzypadkowo jest siedem grzechów głównych, tyleż samo cnót, cudów świata czy kolorów tęczy. Na wyjątkowości tejże liczby opiera się pozornie prosta gra karciana, która potrafi przyciągnąć na długie godziny.

Łukasz Radecki 2
DICE MASTERS 80%
23 Gru 2015

Dice Masters – Nowy kolekcjonerski fenomen [recenzja]

Znudził Ci się „Magic: The Gathering”? Masz dość problemów z serwerami w „Hearthstone”? A może dopiero szukasz okazji do zatracenia się i wywalenia mnóstwa forsy na piekielnie wciągającą grę kolekcjonerską? Chyba mamy propozycję specjalnie dla Ciebie. Przed Wami „Dice Masters” – hit ostatnich sezonów.

Hubert Sosnowski 0
Fox Games 90%
28 Sie 2015

Hobbit: Wyprawa po skarb – walka o złoto [recenzja]

Świat Śródziemia od zawsze przykuwa uwagę wszystkich fanów szeroko pojętej fantasy, a dzięki ekranizacjom Petera Jacksona stał się wręcz marką, na bazie której powstają wszelkiego rodzaju gadżety i gry. Spośród wielu tytułów na szczególną uwagę zasługuje karcianka FoxGames: Hobbit Wyprawa po skarb.

Łukasz Radecki 0
Tequilla Games 80%
29 Lip 2015

Earthcore: Shattered Elements – najpiękniejsze papier – nożyce – kamień [recenzja]

Na rynku pojawiła się kolejna kolekcjonerska karcianka, tym razem od polskiego studia Tequilla Games. „Earthcore: Shattered Elements” zadebiutowało parę miesięcy temu na iOS, ale dopiero niedawno wylądowało na urządzeniach z Androidem. Czy warto sięgnąć po kolejną grę karcianą, kiedy pod ręką mamy takich gigantów jak „Hearthstone” czy „Duel of Champions”?

Hubert Sosnowski 0
Fox Games 95%
09 Lip 2015

Metropolia – na długie godziny dla całej rodziny [recenzja]

Japończycy są mistrzami, jeśli chodzi o wymyślanie i tworzenie gier, nie tylko komputerowych. Wynika to z ich wieloletniej (wielotysięcznej?) tradycji. Nic więc dziwnego, że wydana w cyklu „Gry Japońskie” karcianka „Metropolia” jest po prostu znakomita.

Łukasz Radecki 0
Portal Games 75%
03 Maj 2015

Waleczne Pixele

Wydawnictwo Portal właśnie wydało „Waleczne Pixele 2”, sequel popularnej gry D. Brada Taltona Jr, „Pixel Tactics”. Zanim rzucimy się na nową edycję, przypomnijmy część pierwszą, której też niczego nie brak.

Łukasz Radecki 0
Portal Games 80%
02 Maj 2015

Pośród gwiazd

„Pośród gwiazd” to polska wersja uznanej gry „Among the stars” przypominającą z kolei popularną „7 cudów świata”. Mimo obaw jakie zazwyczaj wywołują u mnie gry science-fiction, muszę przyznać, że prezentowany tytuł jest wyjątkowo grywalny i godny polecenia.

Łukasz Radecki 0
Reddice 70%
23 Cze 2014

Kłamcianka Towarzyska [recenzja]

Odbiorcy twórczości Jakuba Ćwieka podzielili się na dwa obozy. Jedni twierdzą, że książka „Kłamca 2.5: Machinomachia” jest dodatkiem do „Kłamcianki”, drudzy że „Kłamcianka” to bonus do książki. I jedni i drudzy mają trochę racji, ale faktem jest, że gdyby obie pozycje wydać osobno, stanowiłyby w pełni samodzielne byty, którym absolutnie nie potrzeba dodatków by czerpać radość z obcowania z nimi.

Paweł Deptuch 0
Mgla.pl
23 Kwi 2014

Z książki na planszę

Jak zapewne wiecie, gry planszowe na całym świecie przeżywają ogromny renesans. Polskie produkcje coraz częściej śmiało pogrywają sobie na zagranicznych rynkach, a twórcy zaczynają sięgać również po sprawdzone pomysły. Od kilku lat na celowniki projektantów trafiają popularne powieści rodzimych pisarzy, których efektem są znakomite planszówki odważnie mogące konkurować z zagranicznymi produkcjami typu „Gra o tron”, „Horror w Arkham” czy „Władca Pierścieni”. Z okazji Światowego Dnia Książki prezentujemy przewodnik po grach planszowych i karcianych na podstawie polskich książek.   Enclave: Zakon Krańca Świata Gra na podstawie powieści Mai Lidii Kossakowskiej, w której gracze wcielają się w tzw. pozyskiwaczy, których zadaniem jest przedostanie się do wymiaru Mistrzów Blasku, czyli Enklawy, celem wykradzenia

Paweł Deptuch 0