siostry-krwi 75%
22 Paź 2016

Katie Maquire #5: Siostry krwi – powrót Katie jakiej nam brakowało [recenzja]

Irlandzka pani komisarz w ostatnich latach stała się ulubioną postacią Grahama Mastertona, który z typową dla siebie pracowitością regularnie produkuje kolejne odsłony jej przygód. W nasze ręce trafił właśnie piąty tom. Czy po słabym poprzedniku jest szansa na progres?

Łukasz Radecki 0
Freedom Church
19 Kwi 2016

Dziesięć książkowych opowieści o duchach

Historie o duchach to bodaj najpopularniejszy, obok zombie, kierunek w jakim podążają adepci kina grozy. W kinach już od wielu lat mamy pod tym względem urodzaj, graniczący z przesytem…

Maciej Bachorski 0
uznanni za zmarłych 60%
05 Kwi 2016

Uznani za zmarłych – spadek formy Katie Maquire [recenzja]

Graham Masterton lubi cykle, a w ostatnich latach wyraźnie dominuje u niego skłonność do thrillerów i chęć do czynienia głównymi bohaterami niezwykłych postaci kobiecych. Nic dziwnego, że właśnie otrzymujemy czwarty tom opowieści o irlandzkiej nadkomisarz. O ile jednak poprzednie trzymały wysoki poziom, tym razem jest nieco słabiej.

Łukasz Radecki 0
Albatros 75%
16 Lis 2015

Szkarłatna wdowa – nowe oblicze Mastertona [recenzja]

Zazwyczaj poczytni pisarze nie lubią opuszczać bezpieczną strefę gatunkową, którą wywalczyli sobie przez lata. Trzeba jednak przyznać, że ostatnimi czasy zdarza się to coraz częściej. Nie spodziewałem się, że do grona autorów poszukujących nowej drogi literackiej dołączy… Graham Masterton.

Łukasz Radecki 0
Albatros 75%
16 Wrz 2015

Dynastia – długo oczekiwana saga historyczna [recenzja]

W Polsce Graham Masterton cieszy się ogromną popularnością, głównie za sprawą wydawanych w latach 90-tych ubiegłego wieku horrorów i poradników seksuologicznych. Zadziwiające, ale autor często przeciętnych straszaków jest tak naprawdę mistrzem sag historycznych, gdzie w pełni ujawnia swój niesamowity talent i warsztat.

Łukasz Radecki 0
Albatros 80%
01 Lip 2015

Czerwone światło hańby

Graham Masterton to wciąż jeden z najpopularniejszych pisarzy w naszym kraju i czy to się komuś podoba, czy nie, jego książki sprzedają się jak świeże bułeczki. Wielcy krytycy często utyskują na jego warsztat czy sztampowe fabuły, nie da się jednak odmówić autorowi talentu do tworzenia zapadających w pamięć powieści. Obok wielu przeciętnych i naiwnych w jego dorobku pojawiają się bowiem też takie, obok których nie da się przejść obojętnie. Należy do nich niewątpliwie cykl o Katie Maguire, który właśnie wzbogacił się o trzeci tom „Czerwone światło hańby”.

Łukasz Radecki 0
Jasnosc Stephen King Iskry okladka
09 Sie 2013

Nie tylko „Manitou” – Horrorowa rewolucja w Polsce

Wraz z wczesnymi powieściami Grahama Mastertona (WYWIAD TU) na półkach polskich księgarń zagościły wraz z początkiem lat 90. XX w. horrory wielu innych twórców. I choć często można było mieć poważne zastrzeżenia co do ich jakości, spragnieni literatury grozy czytelnicy z niecierpliwością wyczekiwali każdego kolejnego tytułu, niezależnie czy jego autorem był ledwie radzący sobie z pisaniem Brytyjczyk Guy N. Smith czy też utalentowany Amerykanin Mort Castle. A dzięki mnogości książek tego gatunku pojawiających się wówczas na rynku (głównie za sprawą wydawnictw Phantom Press i Amber), można było zapoznać z bardzo różnorodną tematyką podejmowaną przez współczesnych autorów horrorów. Silnie reprezentowany był nurt „ataku zmutowanych zwierząt na ludzi”. Przewodził mu zabawny w

Bartek Paszylk 0
Graham Masterton
24 Mar 2013

Nie taki Graham straszny (I)

W naszym pięknym kraju Graham Masterton to pisarz instytucja. Człowiek na którego powieściach wychowało się całe pokolenie Polaków (no ci którzy dorastali po 1989 roku) i człowiek, który stal się u nas synonimem horroru. Dla nas Masterton pokazał zupełnie inną twarz. Na prośbę Dzikiej Bandy autor „Manitu” stworzył listę swoich ukochanych płyt, książek i filmów. Zaskakującą i zupełnie niestraszną. Na początek muzyka:   Bon Iver,  Bon Iver: Niezwykle oryginalne piosenki skomponowane przez niezależnego twórcę Justina Vernona.  “Bon Iver” to ich drugi album w całości nagrany we własnym studio w Wisconsin. Niezwykłe połączenie wysokiego głosu, dęciaków, countrowych gitar i całej masy innowacyjnych dźwięków. Dodajmy jeszcze do tego teksty, które znaczą… dokładnie

Graham Masterton 0
Golden_Grahams
16 Mar 2013

Graham Masterton – Seks jest jak horror [wywiad]

O pisaniu horrorów , tym jak trudno stworzyć poradnik erotyczny i współpracy z Williamem S. Borroughsem opowiada nam Graham Masterton.

Robert Ziębiński 0