niqczemni 90%
19 Gru 2016

nIQczemni – szaleni naukowcy – w laboratorium nieokiełznanego geniuszu [recenzja]

Myślę, że każdy chłopiec przynajmniej raz w życiu chciał być naukowcem, który będzie mógł zmieniać losy świata za pomocą swoich wynalazków. Zakładam, że podobnie było w przypadku co drugiej dziewczynki. Oto prezentujemy grę, która pozwoli na realizację tego marzenia.

Łukasz Radecki 0
wyprawa-na-biegun 90%
13 Gru 2016

Wyprawa na Biegun – pokręcony wyścig na planszy [recenzja]

Jeśli komuś za mało zimy, to proponujemy „Wyprawę na Biegun”, wydaną właśnie przez Fox Games polską wersję „Race the North Pole”.

Łukasz Radecki 0
Fox Games 90%
08 Cze 2016

Kraby na fali – wesoły atak skorupiaków [recenzja]

Ciekawe, jakie macie pierwsze skojarzenia z krabami? Większość pewnie jedynie menu z owocami morza, znikomy procent pozwoli przez myśl przebiec nazwisku Guya N. Smitha i jego kuriozalnego cyklu klasy Z. Od dziś możecie skierować skojarzenia swoich dzieci w jedyną słuszną stronę – zabawnej planszówki z Fox Games.

Łukasz Radecki 0
Fox Games 85%
07 Cze 2016

Hexx – wyścigowa układanka [recenzja]

Z cyklu murowane hity z wydawnictwa Fox Games nowa gra dla całej rodziny. Wyścigowa układanka Hexx to propozycja dla graczy w każdym wieku… i z dużym stołem.

Łukasz Radecki 0
Fox Games 90%
27 Maj 2016

Straszny dwór – rodzinna walka z duchami [recenzja]

Wydawnictwo Fox Games w tym roku szykuje sporo wspaniałych niespodzianek. Niedawno recenzowaliśmy znakomite „Gobblety”, właśnie wyszło wznowienie „Ataku zombie” (z interesującymi poprawkami), a teraz w nasze ręce trafia „Straszny dwór”. I znów jest świetnie.

Łukasz Radecki 0
Fox Games
24 Maj 2016

Skryj się przed atakiem zombie [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Fox Games. Do wygrania jest jeden egzemplarz gry planszowej „Atak Zombie” (wersja poprawiona i rozszerzona) autorstwa Piotra Pieńkowskiego.

REDAKCJA 0
Jeremie Fleury DB
08 Maj 2016

Jérémie Fleury – pin-up i grafiki koncepcyjne [galeria NSFW]

Jérémie Fleury to francuski artysta koncepcyjny, grafik 3D i ilustrator. Karierę rozpoczął w 2010 r. zaraz po…

Paweł Deptuch 0
Larry MacDougall Dzika Banda 44
20 Lut 2016

Larry MacDougall – mroczna magia, fantasy i wróżki [galeria]

Larry MacDougall to kanadyjski artysta, który od 1990 r. zajmuje się ilustrowaniem gier planszowych. Współpracował praktycznie ze wszystkimi wydawcami, by wymienić tylko…

Paweł Deptuch 0
Fox Games 95%
13 Lis 2015

Bitwa o Tortugę – piraci na planszy [recenzja]

[quote] Wydawnictwo Fox Games nie przestaje zachwycać kolejnymi tytułami prezentowanymi w swojej ofercie. Nie inaczej jest z wydaną niedawno „Bitwą o Tortugę”, która z miejsca może startować do miana jednej z najlepszych gier roku. [/quote]
Łukasz Radecki 0
Fox Games 90%
20 Sie 2015

Atak Zombie – żywe trupy w natarciu [recenzja]

Wielokrotnie już wychwalałem różnego rodzaju gry wydane przez Fox Games, nie inaczej będzie i tym razem. Zasadnicza różnica polega na tym, że w przypadku „Ataku Zombie” mamy do czynienia z tytułem autorskim.

Łukasz Radecki 0
Fox Games 90%
12 Sie 2015

Sztuka wojny – gra Idealna dla strategów [recenzja]

Każdy człowiek, choć minimalnie interesujący się historią, słyszał o Sun Tzu i jego wiekopomnym dziele: „Sztuka Wojny”. Teraz, dzięki wydawnictwu Fox Games, mamy okazję wcielić się w genialnego stratega i zawalczyć o dominację nad Chinami w trakcie świetnej gry planszowej.

Łukasz Radecki 0
Fox Games 80%
05 Lip 2015

Niebezpieczna wyprawa

Wydawnictwo Fox Games serwuje gry niebanalne, a przede wszystkim znakomicie wydane i skierowane do szerokiego grona odbiorców, zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z planszówkami. Do tych drugich skierowana jest emocjonująca „Niebezpieczna wyprawa”.

Łukasz Radecki 0
Fox Games 100%
03 Lip 2015

Pociągi Europa

Są gry, od których można znakomicie rozpocząć przygodę z planszówkami nie ryzykując, że dziecko zniechęci się poziomem trudności, czy zbyt częstą przegraną. A jeśli przy okazji się czegoś jeszcze nauczy, to już w ogóle możemy mówić o grze perfekcyjnej. Czy taką jest „Pociągi Europa”?

Łukasz Radecki 0
Tomasz Jedruszek DB
28 Cze 2015

Tomasz Jędruszek – ilustrator gier planszowych [galeria]

Tomasz Jędruszek (ur. 1977), znany też jako Morano, to polski ilustrator i concept artysta. Ukończył architekturę ale zawodowo związał się z grafiką. Zilustrował ogromną ilość gier planszowych, karcianych i RPG, m.in. Call of Cthulhu, Game of Thrones, Star Wars, Lord of the Rings dla Fantasy Flight Games, Neuroshimę i Monastyr dla Portalu, Magic: The Gathering, Dungeons & Dragons dla Wizards of the Coast i dziesiątki innych. STRONA OFICJALNA | FACEBOOK

Paweł Deptuch 0
CD Project RED
09 Maj 2015

Pięćdziesiąt twarzy Wiedźmina

Historie o Geralcie z Rivii podbijają świat. „Wiedźmin 3: Dziki Gon” zapowiada się na mega-hit, hype jest ogromny. Całkiem nieźle radzą sobie też książki Sapkowskiego, od których wszystko się zaczęło. To jednak nie wszystkie media, dzięki którym możemy doświadczyć wiedźmińskich przygód. Zobaczmy, czym uniwersum obrosło przez lata.

Hubert Sosnowski 1
Reddice 70%
23 Cze 2014

Kłamcianka Towarzyska [recenzja]

Odbiorcy twórczości Jakuba Ćwieka podzielili się na dwa obozy. Jedni twierdzą, że książka „Kłamca 2.5: Machinomachia” jest dodatkiem do „Kłamcianki”, drudzy że „Kłamcianka” to bonus do książki. I jedni i drudzy mają trochę racji, ale faktem jest, że gdyby obie pozycje wydać osobno, stanowiłyby w pełni samodzielne byty, którym absolutnie nie potrzeba dodatków by czerpać radość z obcowania z nimi.

Paweł Deptuch 0
proxima centauri 95%
09 Maj 2014

Exodus: Proxima Centauri

Kosmicznych strategii wśród gier planszowych jest całkiem sporo, choć obiegowa opinia głosi, iż król jest tylko jeden. Tym zaszczytnym mianem nazywane jest „Twilight Imperium”, będące grą totalną, ale o jednej podstawowej wadzie – dwanaście godzin gry (lekką ręką…) to nie jest to, co tygryski lubią najbardziej. Z powodu poziomu skomplikowania „TI” powstało zapotrzebowanie na równie bogatą, ale znacznie krótszą grę. Wydawcy prześcigają się więc, jak rozebrać materiał kosmicznej strategii na części i skondensować mnogość elementów tak, aby czas rozgrywki trwał nie dłużej niż 3-4 godziny. Tak powstało „Eclipse”, obecne też na polskim rynku. Zajęło ono miejsce godnego zastępnika i znacznie częściej ląduje na stołach. Konkurencja jednak rośnie i to też

Emil Strzeszewski 0
polter.pl 90%
08 Maj 2014

Pandemia

Pamiętacie „Epidemię” z Dustinem Hoffmanem? A pamiętacie grę komputerową „Pandemic”? Pewnie, że tak. W takim razie znacie też „Pandemię”. A skoro już znacie, to musicie wreszcie zagrać! Prostota to potęga. Wśród wielu nowoczesnych gier planszowych z mnóstwem elementów, skomplikowanymi zasadami, mnogością opcji, figurkami, drewienkami, kartami i plastikami, taka „Pandemia” wygląda trochę jak rzecz z poprzedniej epoki. Nie dajcie się zwieść, to pozory. Gra jest śmiertelnie dobra i w niczym nie ustępuje większym gabarytowo „kolegom”. Fabuła jest prosta, ale widoczna na każdym kroku mimo niespecjalnych starań twórców. Szata graficzna co prawda daje ledwie nijakie wrażenie tego, że grupa spotykająca się przy stole będzie ratować świat przed czterema groźnymi chorobami, jakie rozpleniają

Emil Strzeszewski 0
Mgla.pl
23 Kwi 2014

Z książki na planszę

Jak zapewne wiecie, gry planszowe na całym świecie przeżywają ogromny renesans. Polskie produkcje coraz częściej śmiało pogrywają sobie na zagranicznych rynkach, a twórcy zaczynają sięgać również po sprawdzone pomysły. Od kilku lat na celowniki projektantów trafiają popularne powieści rodzimych pisarzy, których efektem są znakomite planszówki odważnie mogące konkurować z zagranicznymi produkcjami typu „Gra o tron”, „Horror w Arkham” czy „Władca Pierścieni”. Z okazji Światowego Dnia Książki prezentujemy przewodnik po grach planszowych i karcianych na podstawie polskich książek.   Enclave: Zakon Krańca Świata Gra na podstawie powieści Mai Lidii Kossakowskiej, w której gracze wcielają się w tzw. pozyskiwaczy, których zadaniem jest przedostanie się do wymiaru Mistrzów Blasku, czyli Enklawy, celem wykradzenia

Paweł Deptuch 0
bsg 100%
27 Mar 2014

Battlestar Galactica: gra planszowa

W popkulturze, zupełnie jak w świecie biznesu, sukces marki doprowadza do zjawiska zwanego franczyzą. Na bazie pierwotnego produktu powstają odgałęzienia bliżej lub dalej z nim związane. Dobrym przykładem jest tu serial „Battlestar Galactica”, a konkretnie jego odświeżona wersja. Z telewizyjnego hitu wyewoluowały wpierw filmy, a następnie gry komputerowe. Powstała również nowoczesna gra planszowa. „Battlestar Galactica: gra planszowa” to produkt niekoniecznie nowy, ale wciąż żywy. Po chwilowym zawieszeniu linii przez Fantasy Flight Games w tamtym roku wydany został kolejny dodatek, już trzeci. W Polsce dystrybucją oraz tłumaczeniem zajęła się firma Galakta. BSG to gra kooperacyjna z motywem zdrajcy. Aby być ścisłym – gracze prowadzą postacie ludzkie, bądź znanych z serii Cylonów,

Emil Strzeszewski 0
CDP.PL 100%
18 Gru 2013

Gamedec: Gra Planszowa [recenzja]

Uwielbiam sagę Gamedeca. Kocham ją bezgranicznie, miłością szczerą i bezwarunkową. To najlepsze co przytrafiło się polskiej science-fiction (jeśli nie s-f w ogóle) od czasów Stanisława Lema.

Paweł Deptuch 0
zombicide 100%
20 Paź 2013

Zombicide

Planszówka „Zombicide” zaczęła się jako projekt na Kickstarterze. Jej twórcy potrzebowali 20 tysięcy dolarów na produkcję – podzielili się swoim pomysłem ze światem i zebrali… ponad 780 tysięcy. Wcale mnie nie dziwi, że tylu graczy wyczuło jej potencjał i chciało w nią zainwestować.

Jerzy Rzymowski 0