Gramercy Pictures
14 Wrz 2015

11 filmów, o których możesz nie wiedzieć, że są adaptacjami komiksów

Dla miłośników opowieści obrazkowych to żadna tajemnica, ale widzowie mniej obeznani z tym medium, mogą być zaskoczeni faktem, że niektóre mniej lub bardziej popularne obrazy z czasów, kiedy adaptacje komiksów były promilem hollywoodzkiej produkcji, powstały właśnie na bazie obrazkowych pierwowzorów. Poniżej wybraliśmy jedenaście tytułów, które naszym zdaniem są najmniej oczywistymi typami.

Paweł Deptuch 2
Peter Gric DB
13 Wrz 2015

Peter Gric – realizm magiczny, surrealizm biomechaniczny [galeria]

Peter Gric (ur. 1968 r.) to austriacki malarz, rysownik i ilustrator pochodzenia czeskiego. W 1993 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu i od tamtej pory zawodowo zajmuje się malarstwem.

Paweł Deptuch 0
fot. Józef Kędzior
21 Lip 2015

Paweł Stępień – Często porównywano moje prace do H.R. Gigera [wywiad]

Z Pawłem Stępniem, rzeźbiarzem, grafikiem, performerem rozmawiamy o sztuce, narracji w rzeźbach, H.R. Gigerze i fantastyce. Zapraszamy też do galerii jego prac na naszej stronie.

Paweł Deptuch 0
bates motel hopper 3 (1)
16 Lis 2014

Kino jak malowane

H.R. Giger nie był jedynym malarzem, który odcisnął swoje piętno na kinie. Bez ponurych pejzaży Edwarda Hoppera nie nie przerażałby nas Bates Motel i nie byłoby świata przyszłości „Łowcy androidów”. Obrazy Normana Rockwella odcisnęły swoje piętno na „Indianie Jonesie”, a bez Goi… bez Goi nie byłoby wyobraźni Guillermo Del Toro.

Robert Ziębiński 0
giger_vor_bar_1200
14 Maj 2014

H.R. Giger (1940-2014)

H.R. Giger, twórca postaci Obcego, jeden z najbardziej wpływowych artystów współczesności zmarł 12 maja 2014 r. w wyniku urazu głowy. Miał 74 lata.

Nina Wum 0