channel-zero-poster-header-3_1050_591_81_s_c1
31 Paź 2016

8 nowych seriali na Halloween 2016 [ranking]

Skoro mamy Halloween, to rzecz jasna trzeba by obejrzeć horror, albo po prostu jakiś straszny film („Ciacho”?). A jeśli już wszystkie obejrzeliśmy, te straszne i te śmieszne, to zostają nam jeszcze seriale.

Tomasz Miecznikowski 1
Hush 60%
06 Lip 2016

Hush – śmiertelny pojedynek w ciszy [recenzja]

W „Hush” reżyser Mike Flanagan zabiera nas w filmową podróż utartym szlakiem kameralnych thrillerów, jednak wcale nie przeszkadza to w czerpaniu z seansu sporej dozy przyjemności.

Tomasz Miecznikowski 0
Slasher_720 55%
17 Mar 2016

Slasher – slasher standardowy vs. slasher mentalny [recenzja]

Przez ekrany telewizorów przeleciał niedawno „Scream”, „Scream Queens”, a teraz czas na trzeci serial na literkę „s”, którego tytuł nie pozostawia wątpliwości z jakim podgatunkiem horroru będziemy mieć do czynienia – „Slasher”.

Tomasz Miecznikowski 0
Starz
30 Paź 2015

5 nowych seriali na Halloween 2015 [ranking]

W Halloween można założyć na siebie coś dziwnego, zbierać lub rozdawać cukierki, no i oglądać klasyczne horrory. A co, jeśli już się wszystkie widziało? Wtedy pozostają jeszcze seriale. Oto garść najnowszych, mrożących krew w żyłach, bądź przyprawiających o ataki wściekłego śmiechu telewizyjnych produkcji.

Tomasz Miecznikowski 0
Full_moon
28 Paź 2015

20 piosenek o księżycu: piosenki na Halloween [ranking]

1.Blue Moon – tu w wersji Sama Cooke’a. Piosenka napisana w 1934 2.Moonlight Drive – The Doors nagrana w 1968. 3.Bad Moon Rising – Creedence Clearwater Revival nagrana w 1969. 4. Moonchild – King Crimson nagrana w 1969 5. Moondance – Van Morrison nagrana w 1970. 6. Moon Shadow – Cat Stevens nagrana w 1970 7. Moonage Daydream – David Bowie nagrana w 1972 8. Pink Moon – Nick Drake nagrana w 1972 9. Dancing in the Moonlight – King Harvest nagrana w 1973 10.Marquee Moon – Television nagrana w 1977 11. Dancing in the Moonlight – Thin Lizzy nagrane w 1977 12. Walking on the Moon – The Police nagrane

Robert Ziębiński 0
happyhalloweenpictures
22 Paź 2015

Halloweenowe wyzwanie [konkurs]

Wraz z naszymi partnerami zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są nagrody niespodzianki w postaci książek i DVD. Ale żeby nie było tak łatwo mamy dla Was zadanie.

REDAKCJA 0
Scared Bones 70%
20 Paź 2015

Lost Themes: John Carpenter w krainie dźwięków [recenzja]

Bałem się tej płyty. Tak po prostu bałem. Filmy Johna Carpentera to moje dzieciństwo. Muzyka z nich wielokrotnie towarzyszyła moim sennym koszmarom. Kilka lat temu reżyser przyznał oficjalnie, że się wypalił i porzucił kino. Przez chwilę krążyły plotki, że przerzuci się do produkcji gier komputerowych, ale na jednorazowym udziale w „F.E.A.R 3” przygoda Carpentera z programami się zakończyła.  Co prawda, przez chwilę po sieci krążyła plotka, że twórca „Halloween” zajmie się reżyserią filmu opartego na grze „Dead Space”, ale na plotkach się skończyło. Przez następne pięć lat Carpenter nie robił nic, co byłoby związane z kinem. Napisał komiks będący kontynuacją „Wielkiej draki w chińskiej dzielnicy”, udzielił kilku wywiadów (a mnie

Robert Ziębiński 1
Monolith Video 25%
26 Wrz 2015

Wrota zaświatów – Nicolas Cage kontra duchy [recenzja] [film] [horror]

  Fabuła jest tu prosta jak budowa cepa. Oto podczas halloweenowej parady zaginął syn profesora Lawforda. Żona zrzuca całą odpowiedzialność na męża, a ich związek się rozpada. Rok później Lawford zaczyna widzieć synka i słyszeć jego głos. Gdy próbuje powiedzieć o tym byłej żonie, ta ucieka przerażona… Kiedy jednak nocą kobieta zobaczy samoistnie poruszająca się hulajnogę nasza bohaterka zacznie podejrzewać, iż być może w fantastycznych opowieściach byłego o duchu ich synka może tkwić ziarno prawdy. Tylko czy ducha da się sprowadzić do świata żywych? A jeśli tak to, za jaką cenę? Oryginalny tytuł „Wrót zaświatów” brzmi „Pay the Ghost” i odnosi się on do ostatniego zdania, jakie wypowiedział do taty

Robert Ziębiński 0
366804-slasher-films-happy-birthday-to-me-wallpaper
14 Wrz 2014

Halloween, czyli seks to zło

  16 września na świecie ukaże się zremasterowana w 4K „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, tydzień później do sklepów trafi wielka kolekcja wszystkich części „Halloween”. Czy tego chcemy czy nie – slasher triumfalnie powraca do naszych domów.

Robert Ziębiński 0
The Blair Witch Project
15 Mar 2014

Siedem cudów grozy

Wywiad z Ti Westem (TUTAJ)  zainspirował nas do stworzenia rankingu najtańszych i najbardziej dochodowych filmów grozy w historii. Przypadkowo pominęliśmy „Evil Dead” (kosztowało 375 tysięcy, zarobiło 29 milionów), ale musicie nam to pomięcie wybaczyć…   Colin – kosztował 45 funtów, zarobił… do końca nie wiadomo, wg. sklepu amazon w tydzień po premierze sprzedało się ponad 3500 DVD z filmem. Marc Price reżyser „Colina” w 2008 roku ogłosił poprzez FB informację o tym, że zbiera ekipę amatorów, którzy chcą zagrać w horrorze zombie. Statyści (i aktorzy) mieli przynieść na plan swoje zniszczone ubrania. I tak się zaczęło. Jak twierdzi sam Price film kosztował 50 funtów, bo tyle wydał na kawę i

Robert Ziębiński 0