Paid Vacation Records 75%
02 Lut 2017

Blacklist_ – udany powrót Dangerkids [recenzja]

Gigantyczny sukces jaki na przestrzeni lat odniosły formacje Linkin Park i Limp Bizkit odbił się na gatunku nu-metalu i rap-rocka w sposób dwojaki – z jednej strony na dobre rozpropagował ten niezwykle popularny w szczególności na przestrzeni lat 90′ trend w muzyce, z drugiej, wszelkie projekty podążające podobną ścieżką skazuje niemal z urzędu na klasyfikację mniej lub bardziej udanych kalek dokonań utytułowanych kolegów po fachu.

Maciej Bachorski 0
Sony Music Poland 90%
25 Cze 2016

Aggressive – doskonały powrót Beartooth [recenzja]

Beartooth to taki zespół który bardzo szybko zdobywa sobie nowych fanów wśród miłośników ciężkiego grania. Już pierwszym albumem, „Disgusting” zrobili niemałe zamieszanie sprzedając ponad 100 tysięcy egzemplarzy i otrzymując od prestiżowego magazynu „Rolling Stone” swego czasu miejsce w dziesiątce „Nowych artystów, których powinniście znać”. Nowa płyta czwórki Amerykanów z Ohio wielkiej rewolucji w formule nie przynosi – tylko po co zmieniać coś, co i tak było już znakomite?

Maciej Bachorski 0
the power of music 90%
13 Cze 2016

The Power of Music – Blue Öyster Cult odrodzony [recenzja]

Album „The Power of Music” to najlepszy prezent, jaki dostaną w tym roku fani legendarnej amerykańskiej grupy Blue Öyster Cult. Nagrał go Joe Bouchard, który był basową podporą tej formacji w najwcześniejszych latach jej działalności i skomponował pod jej szyldem parę wiekopomnych utworów (m.in. „Hot Rails to Hell”, „Astronomy” czy „Celestial the Queen”).

Bartek Paszylk 0
Tooth & Nail 80%
18 Maj 2016

Scripted – w dzikie tango, marsz! [recenzja]

Cokolwiek świat muzyczny nie mówiłby o Youtube i jego destrukcyjnym wpływie na sprzedaż płyt, jednego odmówić mu nie może – to istna kopalnia nieodkrytych (a przecież całkiem już oszlifowanych) diamentów. Bo bywają przecież takie albumy, które grzecznie czekają aż je znajdziemy – tylko po to, by po kilku chwilach łapać się za głowę, myśląc: „jak to możliwe, że nie słuchałem tego wcześniej”. Ze „Scripted”, debiutanckim albumem Icon for Hire, mam mniej więcej takie właśnie odczucia.

Maciej Bachorski 0
shut up and rawk 70%
05 Kwi 2016

Shut Up and Rawk – Klasyczny hard rock ciągle żywy [recenzja]

Na swoim nowym albumie pierwsza formacja Doogie’ego White’a, La Paz (powstała jeszcze w latach 80.), po raz kolejny serwuje nam zestaw soczystych hardrockowych kompozycji w duchu Rainbow, Deep Purple czy Whitesnake.

Bartek Paszylk 0
Like-A-Storm-Awaken-the-Fire 90%
06 Lut 2016

Awaken the Fire – hard rock wiecznie żywy [recenzja]

Panowie z Like a Storm to prawdziwi pionierzy w skali swego kraju. Jako jedyny nowozelandzki zespół w historii kilkukrotnie zameldowali się w prestiżowym zestawieniu…

Maciej Bachorski 0
Louis Vuitton
11 Sty 2016

David Bowie – małe cuda i trudne pożegnania

Był rok 1997. Zdawałem maturę. W ramach prezentu który sam sobie sprawiłem, kupiłem bilety na trzy koncerty. Pierwszy: Nick Cave w Kongresowej. Drugi Smashing Pumpkins w Katowicach. Trzeci David Bowie w Trójmieście. Plan udało się wypełnić niemal do końca. David Bowie odwołał koncert w Polsce. Mimo iż miał występować z okazji bodaj 1000-lecia Gdańska, nie udało się sprzedać biletów.

Robert Ziębiński 0
Eamonn McCabe/The Guardian
29 Gru 2015

Lemmy Kilmister 1945 – 2015

Dziś w nocy odszedł Lemmy, serce i dusza Motorhead. Legendarny muzyk miał 70 lat.

Hubert Sosnowski 0
In Rock 90%
29 Lip 2015

Motörhead w studio – O Motörhead inaczej niż zwykle [recenzja]

Jake Brown we współpracy z Lemmy’m postanowił zaprezentować czytelnikom książkę odmienną od wszystkiego, co do tej pory czytaliście o Motörhead. To autor, który zasłynął biografiami R Kelly, The Black Eyed Peas, Jaya Z, 50 Centa czy Kayne Westa. Jak widać, są to muzycy, którzy z rock n’ rollem nie mają nic wspólnego, wykluczając hulaszczy tryb życia, typowy dla wszelkiej maści artystów. Trop prowadzący do zrozumienia tej lektury odnajdziemy w innych pracach Browna, który dogłębnie zbadał pracę w studio Red Hot Chilli Peppers, Prince’a, Tupaca, Dr Dre, Motley Crue a przede wszystkim geniusza dźwięku – Ricka Rubina. Tak, ta książka skupia się na opisie realizacji dwudziestu studyjnych albumów ekipy Lemmy’ego (o

Łukasz Radecki 0
Metal Mind Productions 80%
05 Cze 2015

Proceder

Ostatnia płyta TSA wraca na rynek po jedenastu latach od premiery: ładnie wydana choć pozbawiona jakichkolwiek bonusów. Jeśli ją wcześniej przegapiliście, na pewno warto teraz  uzupełnić lukę na półce z krajowym hard rockiem.

Bartek Paszylk 0
UDR 90%
25 Sty 2015

Raise the Dead: Live from Wacken

66-letni Alice Cooper wydał właśnie jeden z najlepszych albumów koncertowych w swojej długiej karierze. Koniecznie trzeba jednak zaopatrzyć się w wersję CD+DVD ponieważ wizualnie robi on znacznie większe wrażenie niż w wersji audio.

Bartek Paszylk 0
bjournal.co
16 Mar 2013

David Bowie – kilka twarzy pana Davida

Nowa świetna płyta Bowiego „The Next Day” już w sklepach a my przypominamy o kilku jego artystycznych przemianach.

0
Will Wallner & Vivien Vain
15 Mar 2013

Rising

Rising, Will Wallner & Vivien Vain, Metal Mind Productions 2012. Ile razy słuchaliście dobrej rockowej płyty po brzegi wypchanej muzyką i zastanawialiście się jak wiele mogłaby zyskać gdyby wyrzucić z niej wszystkie średnio udane kawałki? Naprawdę nie rozumiem dlaczego niektórzy muzycy czują tak ogromną presję żeby nagrywać 70-minutowe albumy choć pomysłów wyraźnie starcza im na jakąś połowę materiału. Duet Will Wallner/Vivien Vain nie poddał się temu niezrozumiałemu trendowi i zarejestrował na swojej debiutanckiej płycie „Rising” wyłącznie zabójcze utwory, sięgając tym samym hard rockowego ideału. Dzieło Wallnera i Vain to niespełna 40 minut muzyki, na którą składa się siedem porywających, pełnowymiarowych kompozycji oraz dwie nastrojowe, znakomicie uzupełniające całość miniatury. Wallner wycina

Bartek Paszylk 0