Czarna skrzynka 80%
28 Sie 2016

Czarna skrzynka – Bosch i morze ludzkiej podłości [recenzja]

„Czarna skrzynka” została wyróżniona najbardziej prestiżową kryminalną nagrodą – hiszpańską RBA. I słusznie, bo ta odsłona przygód Harry’ego Boscha to jedna z najbardziej przygnębiających i najlepiej wymyślonych powieści Connelly’ego.

Robert Ziębiński 0
Amazon 80%
13 Mar 2016

Bosch sezon 2 – w piekle Los Angeles [recenzja]

Detektyw Harry Bosch powrócił. Tym razem będzie ścigał seryjnego zabójcę, próbował odkryć kto zabił pewnego producenta filmów porno i zmagał się z przeszłością. A wszystko to w stylu jeszcze lepszym niż w sezonie pierwszym.

Robert Ziębiński 0
Albatros 75%
27 Wrz 2015

Upadek – Harry Bosch wraca do formy [recenzja]

„Upadek” ukazał się w Stanach w 2011 roku. To o tyle istotna data, że każda powieść z Boschem toczy się w tym samym roku, w którym się ukazała, zaś nasz detektyw (rocznik 1950) coraz mocniej boryka się z upływającymi latami. Tu sześćdziesięciojednoletni Bosch czeka na zgodę na odroczenie emerytury o pięć lat. Jak przystało na gliniarza, który pracę stawiał zawsze ponad życie, nie wyobraża sobie egzystencji poza komisariatem. Choć przecież w domu czeka na niego  piętnastoletnia córka, którą opiekuje się od śmierci jej matki (zginęła w „Dziewięciu smokach”). Pewnego poranka do wydziału Przestępstw Niewyjaśnionych trafiają wyniki DNA związane z przestępstwem seksualnym popełnionym ponad dwadzieścia lat temu. Sprawa byłaby prosta, gdyby

Robert Ziębiński 0