acid-drinkers-peep-show 80%
30 Wrz 2016

Peep Show – Energetyczna mieszanka kwasów [recenzja]

Jeszcze przed pojawieniem się najnowszego krążka Acid Drinkers w sklepach, zespół umożliwił fanom odsłuchanie go kawałek po kawałku na swoim profilu FB – i bardzo słusznie, bo to jeden z tych albumów, których twórcy naprawdę nie muszą się wstydzić.

Bartek Paszylk 0
In rock 75%
07 Lip 2016

Iron Maiden, Run to the Hills – z szacunkiem o Żelaznej Dziewicy [recenzja]

Nareszcie! – chciałoby się powiedzieć, trzymając w dłoniach wznowienie najsłynniejszej biografii Iron Maiden pióra samego Micka Walla. Pozycja ta przez dłuższy czas była niedostępna na naszym rynku, cieszy więc, że stale rosnące grono fanów Żelaznej Dziewicy może poznać historię najsłynniejszego zespołu heavy metalowego świata.

Łukasz Radecki 0
Metal_pop
12 Cze 2016

Gwiazdy popu na heavy metalowych koszulkach [galeria]

Widząc projekty tych koszulek w tym roku nie będziecie chcieli nosić nic innego. Celine Dion, Barry White, Tom Jones czy Phil Collins jeszcze nigdy nie mieli tak wyśmienitych koszulek.

Paweł Deptuch 0
nocny kochanek hewi metal 80%
05 Kwi 2016

Hewi metal – Nasz własny Spinal Tap [recenzja]

Śmieszą Was „dzikie” i „niebezpieczne” metalowe zespoły w rodzaju Manowar, których członkowie sprawiają wrażenie jakby faktycznie uwierzyli, że są conanopodobnymi herosami z okładek własnych płyt? A może wciąż nie możecie pozbierać się po seansie komedii „Oto Spinal Tap”, w której nadzwyczaj celnie wypunktowano wszystkie śmiesznostki związane z karierą metalowca? Jeśli tak, to dziarskie pieśni Nocnego Kochanka powinny przyprawić Was o solidny ból przepony…

Bartek Paszylk 0
Eamonn McCabe/The Guardian
29 Gru 2015

Lemmy Kilmister 1945 – 2015

Dziś w nocy odszedł Lemmy, serce i dusza Motorhead. Legendarny muzyk miał 70 lat.

Hubert Sosnowski 0
Metal Mind Productions 80%
06 Paź 2015

Valley of Tears – Lepsi niż Iron Maiden [recenzja]

Można się było odrobinę martwić o najnowszą płytę Tank: najpierw ogłoszono odejście charyzmatycznego wokalisty Doogiego White’a, któremu dopiero co udało się tchnąć w twórczość tej zasłużonej ekipy drugie życie (zdążył nagrać z Tank dwa albumy: „War Machine” z 2010 r. oraz „War Nation” z 2012 r.); potem posypała się również sekcja rytmiczna, a planowaną premierę krążka przełożono o pół roku.

Bartek Paszylk 0
In Rock 80%
03 Lip 2015

Metallica tom 2: Prosto w czerń

Po bardzo dobrej „Metallica tom 1: Narodziny. Szkoła. Metallica. Śmierć” wielu oczekiwało drugiego tomu dzieła Brannigana i Windwooda. Teraz, gdy wreszcie mogę go trzymać w rękach, powiem krótko: choć opisuje mniej ciekawy okres działalności zespołu, bije poprzednika na głowę.

Łukasz Radecki 0
In rock 70%
30 Cze 2015

Metallica tom 1: Narodziny. Szkoła. Metallica. Śmierć.

Trudno zliczyć wszystkie biografie Metalliki, jakie ukazały się na polskim rynku. Jeszcze trudniej wyłowić spośród nich te wartościowe. Na pewno są nimi znakomita „Enter Night” Micka Walla i dla niektórych kontrowersyjna „Bez Przebaczenia” Joela McIvera. Bez ogródek powiem, że fani mogą spokojnie dorzucić do tej listy dzieło Brannigana i Winwooda.

Łukasz Radecki 0
Sonic 70%
25 Cze 2015

Świat świętych krów

No i mamy w naszym kraju kolejnego nastoletniego gitarzystę po Iggym Gwaderze (grającym w Anti-Tank Nun), który nagrywa płyty ze światowej sławy rockmanami. Nowym utalentowanym chłopcem z gitarą jest Adam Malicki, 19-letni lider zespołu One, który właśnie dorobił się z tą ekipą drugiej płyty zatytułowanej „Świat świętych krów”.

Bartek Paszylk 0
Metal Mind Productions 70%
28 Kwi 2015

The Kindest of Deaths

Powracają. Tym razem – i z nowym krążkiem „The Kindest of Deaths”, i z firmowym piwem „The Kindest of Ales”. Tego drugiego jeszcze nie znam, ale zapewniam Was, że płyta wcale znów taka „kindest” nie jest. I dobrze. Świat by się kończył, gdyby J.D. nagrali „miłą” płytę…

Bartek Paszylk 0
UDR 90%
25 Sty 2015

Raise the Dead: Live from Wacken

66-letni Alice Cooper wydał właśnie jeden z najlepszych albumów koncertowych w swojej długiej karierze. Koniecznie trzeba jednak zaopatrzyć się w wersję CD+DVD ponieważ wizualnie robi on znacznie większe wrażenie niż w wersji audio.

Bartek Paszylk 0
Behemoth
12 Gru 2013

5 ciężkich płyt, w które warto się wsłuchać w 2014 roku.

Jutro pięć płyt „lekkich”, na które czekamy w 2014 roku, a teraz pora na nuty diabelskie. Oto na co zwrócić uwagę w metalowym przyszłym roku (oczywiście naszym zdaniem) Kindly Bent to Free Us, Cynic Powracają najważniejsi przedstawiciele tzw. „metalu dla myślących”! Aby przekonać się, czy starczy Wam inteligencji na zmierzenie się z ich nowym wydawnictwem, posłuchajcie sobie utworu „The Lion’s Roar”, który już udostępniono. Za lekkie? Cóż, w porównaniu z tym, co panowie z Cynic robili za młodu – na pewno jest to znacznie mniej groźne, ale nie przekreślajmy przez to całego albumu – w końcu na „Kindly Bent to Free Us” zmieści się jeszcze osiem innych utworów (a w

Bartek Paszylk 0
Królestwo, Hunter, Mystic Production 2012
15 Mar 2013

Królestwo

Królestwo, Hunter, Mystic Production 2012. Hunter powraca żeby udowodnić, że wciąż znajduje się w czołówce krajowego heavy metalu. Bo tak proszę Państwa jest, czy Wam się to podoba czy nie. Zespół nie tylko dorobił się imponującej grupy fanów, ale też od szeregu lat konsekwentnie prezentuje nam swoją własną, oryginalną odmianę mocnego grania. Ich najnowsze dzieło, „Królestwo”, to najbardziej przebojowy metalowy album, jaki nagrano w tym roku w naszym pięknym kraju. Wiem, trochę ryzykuję, w końcu mamy dopiero połowę listopada, ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby jakaś krajowa heavy-kapela wyskoczyła przed Sylwestrem z bardziej zaraźliwymi hitami niż hunterowa „Rzeźnia nr 6” i „Dwie siekiery”. Te dwa wysokooktanowe przeboje otwierają

Bartek Paszylk 0