comanche-red-dust-michael-greg-hermann-huppen-twarda-komiks_midi_551089_0001 70%
30 Lip 2016

Comanche #1: Red Dust – Klasyczny komiksowy western [recenzja]

Wprowadzanie na polski rynek kolejnych pozycji od Hermanna trwa. Tym razem czytelnicy dostali do rąk niewydany wcześniej klasyk westernu, „Comanche”, który rysownik współtworzył z zasłużonym scenarzystą, Gregiem. Jak wypada po latach od premiery?

Hubert Sosnowski 0
Krwawe Gody 80%
30 Lip 2016

Krwawe gody – Wesele według Van Hamme’a [recenzja]

Maratonu z twórczością Hermanna ciąg dalszy. Tym razem dostajemy do rąk osobną historię od dream teamu – do słynnego rysownika dołącza bowiem słynny scenarzysta Jean Van Hamme („Largo Wynch”, „Thorgal”, „XIII”). Zobaczcie, co wyszło z takiego zderzenia.

Hubert Sosnowski 0
Staruszek.Anderson.b 70%
27 Lip 2016

Staruszek Anderson – Historia goryczy [recenzja]

Problem segregacji rasowej wciąż odbija się Amerykanom potężną czkawką. Nic więc dziwnego, że powstają dzieła takie jak „Staruszek Anderson” Hermanna (seria „Comache”) i Yvesa H – komiksy gorzkie, rozdrapujące rany i walące prosto z mostu, jak wyglądała tamta epoka.

Hubert Sosnowski 0
rys. Hermann
23 Lip 2015

Wieże Bois-Maury – arcydzieło nieoczywiste

Od dwóch lat mamy na komiksowym rynku wysyp tytułów jednego z nestorów europejskiego komiksu – Hermanna. Ukazują się albumy z pojedynczymi historiami, oraz dłuższe serie. Jeśli chodzi o postapokaliptycznego „Jeremiaha”, to jeszcze długa droga przed nami. Możemy natomiast raczyć się już całością „Wież Bois-Maury”, historycznej epopei osadzonej w odpychającym, brudnym, ale przecież jakże fascynującym Średniowieczu.

Tomasz Miecznikowski 0
Wydawnictwo Komiksowe 40%
02 Lip 2015

Bez przebaczenia [recenzja]

Najnowszy komiks duetu Huppenów tytułem nawiązuje do jednego z lepszych westernów Clinta Eastwooda. Na tym jednak kończą się wszelkie podobieństwa, a nadzieja, że autorzy dostarczyli podobną jakościowo opowieść ulatuje szybko i niepostrzeżenie.

Paweł Deptuch 0
Wydawnictwo Komiksowe 60%
02 Paź 2014

Stacja 16 [recenzja]

Rosyjscy żołnierze kontra dziury w czasie, na tle syberyjskiego krajobrazu. Moc rozszczepionego atomu przez lata inspirowała twórców różnych dziedzin, zwłaszcza w trakcie trwania Zimnej Wojny. Efekty radioaktywnego promieniowała przyczyniły się do powstania m.in. całej masy potworów – z Godzillą na czele – X-Menów i rozkwitu gatunku jakim jest postapokalipsa. Choć opowieści o eksperymentach nuklearnych swój renesans już dawno mają za sobą, to nadal od czasu do czasu pojawi się nowy głos w temacie i dorzuci trzy grosze do przebogatego dziedzictwa. Takim głosem jest z pewnością najnowsze dzieło Hermanna i jego syna Yvesa, „Stacja 16”, która ukazała się u nas na krótko po premierze francuskiej. W komiksie autorzy przenoszą czytelnika w

Paweł Deptuch 0
Elemental 70%
07 Lip 2014

Jeremiah #1: Noc drapieżców [recenzja]

Hermann Huppen  również w Polsce zaczyna uzyskiwać status wielkiej gwiazdy. Do tej pory omijany szerokim łukiem przez wydawców wreszcie zaczyna być traktowany z należytą estymą. Po wydaniu głośnego cyklu „Wieże Bois-Maury” i jednotomowej „Stacji 16” na księgarskie półki trafia jego najbardziej znana i lubiana seria jaką jest „Jeremiah”. Ten postapokaliptyczny cykl wydawany jest nieprzerwanie od 1979 r. i jako jedyny doczekał się telewizyjnej adaptacji w wykonaniu amerykanów. Co prawda serial pod tym samym tytułem z Lukem Perrym i Malcolmem-Jamal Warnerem wspólnych ma tylko bohaterów i dekoracje, to w różnych kręgach zyskał on status kultowego, podobnie z resztą jak komiksowy „Jeremiah”. Jego akcja rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości w USA, po

Paweł Deptuch 0