Untitled unmastered Kendrick Lamar 80%
04 Mar 2016

Untiled unmastered – sensualny Kendrick Lamar [recenzja]

Kendrick Lamar właśnie dołączył do grona artystów, którzy postanowili pewnego radosnego dnia zaskoczyć swoich fanów. I tak o to jeden z najlepszych współczesnych raperów wydał właśnie swój nowy, czwarty album – „Untiled unmastered”.

Robert Ziębiński 1
Anti 85%
03 Lut 2016

Li(f)e – hip hopowy intelektualista [recenzja]

„Li(f)e” Sage’a Francisa powstało po tym jak muzyk opuścił klinikę odwykową. Album ukazał się w tym samym roku, co „Recovery” słynna odwykowa płyta Eminema. Ale to do „Li(f)e” chce się wracać częściej.

Robert Ziębiński 0
black violin
15 Gru 2015

Black Violin wyleczy cię z uprzedzeń

Hip-hop urodził się na ulicy w brudnym zaułku Bronxu pośród potłuczonych butelek po wrednym Bourbonie i niedopalonych jointów. To fantastyczne, że mimo wszystko udało mu się pójść na studia i dorosnąć muzycznie pod czujnym okiem Jana Sebastiana Bacha.

Rafał Cichowski 0
UIP 80%
04 Wrz 2015

Straight Outta Compton – jeden z najlepszych filmów biograficznych [recenzja]

Biograficzna opowieść o wzlocie i upadku legendy hip hopu, kalifornijskiej grupie N.W.A. w której karierę zaczynali m.in. Dr. Dre i Ice Cube. Bardzo dobra biograficzna opowieść.

Robert Ziębiński 0
Interscope 80%
10 Sie 2015

Compton – Doktor wiecznie młody [recenzja]

Pierwszy po szesnastu latach milczenia solowy album Dr. Dre – bodaj najbardziej dziś wpływowego producenta hip hopowego i jednego z założycieli N.W.A., legendy gangsta rapu.

Robert Ziębiński 0
RCA 95%
18 Sty 2015

Black Messiah

Ten album powstawał blisko piętnaście lat, a historia jego nagrywania zupełnie śmiało mogłaby posłużyć za scenariusz poruszającego dramatu obyczajowego. Z obowiązkowym happy endem. „Black Messiah”, bowiem to płyta fenomenalna.

Robert Ziębiński 0
Warner Music Poland 90%
05 Sty 2015

REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie

Gratka dla znawców muzyki lat 70. i 80., a dla niezorientowanych – kolejne drzwi do otwarcia.

Adrianna Pańczak 0
Girl Who Got Away, Dido , Sony Music
27 Mar 2013

Girl Who Got Away, Dido

Girl Who Got Away, Dido , Sony Music Po pięciu latach oczekiwania Dido nagrała album, który absolutnie niczym nie zaskakuje, ale za to opływa w tak chwytliwe melodie, że nie sposób go nie lubić. Do tego jest dość zróżnicowany: znajdziemy tu zarówno elektronikę, dance, hip hop, jak i zadumane balladowanie w stylu późnego Paula Simona. Singlowy „No Freedom” prezentuje klasycznie przebojowe oblicze artystki, co pewnie zachwyci przede wszystkim tych jej fanów, którzy do dziś katują się regularnie ultrapopularnym „White Flag”, ale trudno odmówić temu utworowi specyficznego uroku. Podobną siłą rażenia wykazuje się jeszcze chociażby „End of Night” opatrzony wgryzającym się w pamięć refrenem, a z kolei zaprezentowany jeszcze przed premierą

Bartek Paszylk 0
Soundtrack, Lao Che, Mystic Production
15 Mar 2013

Soundtrack

Soundtrack, Lao Che, Mystic Production To nie jest płyta dla małych dzieci. W każdym razie nie radzę jej puszczać w domu, jeśli macie około półtoraroczną córkę, która właśnie zasypia. Po tym jak usłyszy pierwsze dźwięki „4 Piosenek” uniesie główkę i zamiast smacznie spać zacznie tańczyć, co niestety będzie równoważyć się z tym, że możecie zapomnieć o jakiejkolwiek chwili wytchnienia. Tak to Spięty i wesoła gromadka Lao Che zagwarantowali mi bardzo długi wieczór z dzieckiem (czyli jest to płyta poniekąd prorodzinna). Ale nie żałuję. Ich „Soundtrack” to niezwykle eklektyczna, a przy tym intrygująca zabawa dźwiękiem. W jednym z wywiadów Spięty powiedział, że jako grupa chcieli, aby każda piosenka na tej płycie

Robert Ziębiński 0