orzel 75%
29 Wrz 2016

Orzeł Biały – Nowy, Orkowy Świat [recenzja]

Marcin Przybyłek znany był dotąd z przyjemnej, wizjonerskiej literatury sf, która z niezrozumiałych dla mnie względów pozostawała niszą. Teraz jednak, z pomocą „Orła Białego” mógł uderzyć z grubej rury i wskoczyć na pierwsze miejsca list bestesllerów. Czy zasłużenie?

Hubert Sosnowski 0
Rebis 75%
12 Kwi 2016

Ucieczka z raju – kosmiczny thriller [recenzja]

Robert J. Szmidt olbrzymie uznanie zyskał dzięki utworom podejmującym temat postapokalipsy, którą bawi się na różne sposoby. Uważam jednak, że to w nurcie science fiction tak naprawdę rozwija skrzydła, co potwierdza właśnie “Ucieczką z raju”.

Paweł Deptuch 0
Marcin_Przybyłek_Wywiad_Dzika_Banda
21 Mar 2016

Marcin Przybyłek – człowiek, który pamiętał przyszłość [wywiad]

Z Marcinem Przybyłkiem, autorem “Gamedeca” – książkowego cyklu o rozwoju technologicznym ludzkości i możliwych kierunkach w jakich podążamy – rozmawiamy o futurologii, najnowszych odkryciach technologicznych i przyszłym losie naszego gatunku.

Paweł Deptuch 0
Rebis 90%
04 Sty 2016

Gamedec: Obrazki z Imperium – energetyczne i dynamiczne science fiction [recenzja]

W “Obrazkach z Imperium” zastajemy ludzkość na kolejnym etapie rozwoju technologiczno-społecznego. Tak więc po raz kolejny Marcin Przybyłek roztacza apetyczną wizję jednego z kierunków w jakim podążamy, a przy okazji serwuje wciągającą i trzymającą w napięciu opowieść rozgrywającą się w galaktyce Drogi Mlecznej.

Paweł Deptuch 0
Rebis 80%
22 Paź 2015

Niebiańskie pastwiska – nowa jakość w space operze [recenzja]

O Pawle Majce, który ma za sobą dopiero trzy powieści, można powiedzieć, że jest już sprawdzoną marką. Każda kolejna książka jest udanym połączeniem treści rozrywkowych z pewnego rodzaju przekazem myśli, krytyki i nowego spojrzenia na różne tematy. „Niebiańskie pastwiska” kontynuują ten trend.

Paweł Deptuch 0
Insignis
25 Wrz 2015

Robert J. Szmidt – Apokalipsa według Pana Roberta [wywiad]

Z piewcą apokalipsy, Robertem J. Szmidtem, rozmawiamy m.in. o czekającym nas, nieuchronnym, kataklizmie, podróżach przez Stany Zjednoczone i grach komputerowych.

Hubert Sosnowski 0
Tomasz Maroński Dzika Banda 01
06 Wrz 2015

Tomasz Maroński – przodownik fantastycznych pejzaży [galeria]

Tomasz Maroński to polski ilustrator posługujący się zarówno tradycyjnymi technikami (farby olejne) jak i grafiką komputerową.

Paweł Deptuch 0
Rebis 70%
18 Wrz 2014

Łatwo być bogiem [recenzja]

Robert Szmidt to osoba, która science fiction zna od podszewki. Przez lata wydawał magazyn skupiający się na tej tematyce oraz przetłumaczył kilkanaście powieści lubujących się w tym gatunku pisarzy.

Paweł Deptuch 0
marcin przybyłek
12 Maj 2014

Marcin Przybyłek – Potrzebuję urlopu od epickiego Gamedeca [wywiad]

Przy okazji premiery najnowszej książki Marcina Przybyłka, CEO Slayer, rozmawiamy z autorem o inspiracjach, korporacjach i nowych technologiach.

Paweł Deptuch 0
Rebis 70%
12 Maj 2014

CEO Slayer [recenzja]

Podobnie jak w przypadku serii „Gamedec”, w swej nowej, niezwiązanej z tym uniwersum powieści, Marcin Przybyłek prezentuje wizję świata przyszłości, w którym prym wiodą wszechpotężne korporacje. Wbrew temu co głoszą hasła reklamowe, tym wielkim przedsiębiorstwom zależy jedynie na pomnażaniu zysków, bez względu na to ilu ludzi trzeba zabić, żeby osiągnąć swój cel. Banki w świetle prawa i z uśmiechem na twarzy zabierają swym klientom ostatnie grosze, koncerny farmaceutyczne tworzą leki o działaniu krótkoterminowym, a jednocześnie takie, które wywołują inne choroby. Świat zdominowały chciwość i pieniądze, a korporacyjne tuzy zapomniały już, co to znaczy być człowiekiem i traktują swych pracowników jak najgorszy motłoch. Pojawia się jednak nadzieja w postaci tajemniczego mściciela,

Paweł Deptuch 1