logan-international-poster 80%
07 Mar 2017

Logan: Wolverine – Ostatnia podróż [recenzja]

W starych przysłowiach kryje się jednak wielka mądrość. Kiedy ktoś Ci powtarza, że do trzech razy sztuka – to najwyraźniej wie, co mówi. Sprawdziło się w przypadku „Logana”. Po dwóch przeciętniakach dostajemy Wolverina, jaki powinien powstać dawno temu. Aż żal, że to pożegnanie z rolą Jackmana.

Hubert Sosnowski 3
x-men-dofp
23 Sty 2017

Zanim nadejdzie „Logan” – przegląd filmów z uniwersum X-Men

Kilka dni temu w Sieci pojawił się najnowszy trailer „Logana” kolejnej z odsłon uniwersum X-men, a trzeci film poświęcony flagowemu bohaterowi – Wolverinowi. Z tej też okazji przypominamy, jak to wcześniej z tym uniwersum bywało.

Łukasz Radecki 0
filmy-2017
23 Gru 2016

Ten wspaniały 2017 rok, czyli 40 najciekawszych nadchodzących premier filmowych #1

Mijający rok był całkiem niezły z punktu widzenia kinomana. Z tytułów wyjątkowo oczekiwanych, nie zawiodły „Gwiezdne Wojny” i „Arrival”, sporo było też małych perełek pokroju „Green Room”. Ale zawsze może być lepiej, prawda? Poniżej pierwsze dwadzieścia potencjalnie najciekawszych tytułów jakie czekają na nas w roku 2017.

Maciej Bachorski 0
Warner Bros 50%
20 Paź 2015

Piotruś. Wyprawa do Nibylandii – nieprzemyślany eksperyment [recenzja] [ film]

Piraci, Czarnobrody, a nawet przeróbka „Smells like teen spirit” Nirvany na ścieżce dźwiękowej. A gdzie Johnny Depp? A przepraszam, to nie kolejna część „Piratów z Karaibów”, tylko nowa wersja opowieści o Piotrusiu Panie. Ok, co tu jest grane?

Tomasz Miecznikowski 0
UIP 80%
13 Mar 2015

Chappie

W roku 1986 na ekrany kin trafiło „Krótkie spięcie”, które z miejsca podbiło serca widzów. Po blisko 29 latach Neill Blomkamp w „Chappim” odświeżył tę historię. Wygląda na to, że każde pokolenie ma prawo do swojego „Krótkiego spięcia”.

Artur Cichmiński 0
Monolith Films 60%
06 Paź 2013

Labirynt [recenzja]

Nie potrafię przyłączyć się do chóru wielbiącego i wynoszącego „Labirynt” pod nieboskłony z jednego, ale dla mnie istotnego powodu. Otóż już ten film widziałem. A przynajmniej kilka jego kluczowych elementów w kilku o rzeczone niebo lepszych filmach.

Robert Ziębiński 0
Les Miserables reż. Tom Hooper, 2012-plakat
12 Mar 2013

Les Miserables. Nędznicy

Les Miserables. Nędzicy (Les Misérables) Reż. Tom Hooper. Wyk.: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway. Wielka Brytania 2012. UIP Na początek drobna uwaga. Nie potrafię zrozumieć zamysłu reżysera, polegającego na tym, aby główne męskie role w musicalu obsadzić aktorami, którzy nie potrafią śpiewać. Oczywiście że Hugh Jackman i Russell Crowe (nie musiał chudnąc do roli, bo gra złego Javerta) są aktorami charyzmatycznymi i zdolnymi ich nieszczęście polega na tym, że pan (i) Bozia dał (a) im wiele talentów, ale nie głos. I tak przez blisko trzy godziny projekcji musicalowej adaptacji „Nędzników” panowie katują nasze uszy czymś co przypomina skrzyżowanie kociego skowytu z zawodzeniem chorego psa. Jako żart, byłoby to zrozumiałe

Robert Ziębiński 0