Rebis 65%
23 Lis 2015

Cyngiel śmierci – 007 powraca [recenzja]

Media na świecie okrzyknęły „Cyngiel śmierci” najlepszą powieścią o Bondzie, napisaną po śmierci Fleminga. I trudno się z nimi nie zgodzić.

Robert Ziębiński 0
EON Productions
21 Wrz 2015

Agenci Jamesa Bonda

Przez ponad pół wieku istnienia, seria filmów o Jamesie Bondzie wykształciła własny, charakterystyczny styl – naśladowany i parodiowany przez wielu innych twórców. Warto uhonorować gigantów, na których barkach stanął agent 007 – właśnie im poświęcony jest ten artykuł.

Jerzy Rzymowski 0
Sony
11 Wrz 2015

James Bond i jego muzyczne czołówki

Przy okazji premiery „Skyfall” zrobiłem dla Dzikiej Bandy zestawienie hitów i kitów wśród ścieżek dźwiękowych do filmów o Jamesie Bondzie. Pora, by przyjrzeć się piosenkom towarzyszącym agentowi 007. Wiadomo już, że najnowszą, „Writing’s on the Wall”, zaśpiewa brytyjski wokalista Sam Smith. Ale jak to wyglądało wcześniej?

Jerzy Rzymowski 0
lea seduyx
13 Paź 2014

Wszystkie kobiety Jamesa Bonda

Rok temu świat podziwiał ją, gdy w odważnym „Życiu Adeli” wiarygodnie udawała orgazm. Teraz została nową dziewczyną Bonda. Léa Seydoux potwierdziła oficjalnie, że przyjęła propozycję producentów dwudziestego czwartego filmu o przygodach agenta 007.

Robert Ziębiński 0
Richard-Kiel-als-James-Bond-schurk-Jaws
12 Wrz 2014

Najciekawsi przeciwnicy Bonda

Dwa dni temu zmarł Richard Kiel, niezapomniany pan Buźka z dwóch klasycznych odsłon przygód agenta 007: „Szpiegu, który mnie kochał” (1977) i „Moonrakerze” (1979). Miał 74 lata. Z tej okazji przypominamy galerię najpamiętniejszych przeciwników Agenta Jej Królewskiej Mości, do której niewątpliwie przynależał.

Nina Wum 0
ian-fleming
29 Cze 2014

My name is Fleming, Ian Fleming

W tym roku mija pięćdziesiąt lat od śmierci Iana Fleminga, człowieka który dał światu Jamesa Bonda, najpopularniejszego szpiega popkultury.

Hubert Sosnowski 0
Sony
16 Mar 2013

Lekcje śpiewu z Bondem – muzyka na tak i nie

Seria o Jamesie Bondzie to już dwadzieścia trzy filmy, a wraz z nimi pamiętne piosenki i ścieżki dźwiękowe. Premiera „Skyfall” to dobra okazja do zrobienia subiektywnego przeglądu, które soundtracki w historii 007 były najlepsze, a które okazały się porażką.

Jerzy Rzymowski 0