lemmy-mick-wall 95%
20 Wrz 2016

Lemmy – ostatni hołd dla legendy rock n’ rolla [recenzja]

Ian Lemmy Kilmister to ikona rock n’ rolla, człowiek z którego odejściem bezpowrotnie skończyła się ważna dla muzyki epoka. Ludzie od teraz będą się dzielić na tych, którzy go pamiętają i tych, którzy o nim jedynie słyszeli. Albo chociaż o nim czytali. Jeśli wybieracie tę ostatnią opcję, polecam nową książkę Micka Walla, poświęconą zmarłemu liderowi Motörhead.

Łukasz Radecki 0
sabaton 65%
08 Lip 2016

Sabaton, Lwy Północy – prezent dla polskich fanów zespołu [recenzja]

Sabaton to formacja, której w zasadzie w Polsce przedstawiać nie trzeba. Ich specyficzna odmiana power metalu podrasowana historyczno-bitewną warstwą tekstową zapewniła im grono fanów tak duże, że przez złośliwych kierowane do działu badań socjologicznych. Wydawnictwo InRock dokłada do tego tematu cegiełkę – biografię zespołu autorstwa Jordana Babuły.

Łukasz Radecki 0
In rock 75%
07 Lip 2016

Iron Maiden, Run to the Hills – z szacunkiem o Żelaznej Dziewicy [recenzja]

Nareszcie! – chciałoby się powiedzieć, trzymając w dłoniach wznowienie najsłynniejszej biografii Iron Maiden pióra samego Micka Walla. Pozycja ta przez dłuższy czas była niedostępna na naszym rynku, cieszy więc, że stale rosnące grono fanów Żelaznej Dziewicy może poznać historię najsłynniejszego zespołu heavy metalowego świata.

Łukasz Radecki 0
In rock 100%
25 Maj 2016

Ramones. Hey ho, let’s go – pechowi geniusze rocka [recenzja]

Jedni z największych i najbardziej niedocenionych zespołów na scenie rockowej, Ramones, wreszcie doczekali się biografii, która dzięki wydawnictwu In Rock trafiła również na nasz rynek. Tu nie ma co silić się na górnolotne wstępy – tę historię trzeba znać.

Łukasz Radecki 0
KSU rejestracja buntu 85%
05 Kwi 2016

KSU: rejestracja buntu – biografia pod prąd [recenzja]

W Polsce wbrew pozorom niewiele jest zespołów otoczonych prawdziwym kultem i uwielbieniem zasługującym na poświęcenie im biografii. Jeśli jednak spojrzeć na podwórko punk rocka, okaże się, że mało kto zasłużył na to tak bardzo jak KSU.

Łukasz Radecki 0
Gniew jest energią 80%
05 Kwi 2016

Gniew jest energią. Moje życie bez cenzury – buńczuczna autobiografia Johnny Rottena [recenzja]

John Lydon znany przede wszystkim jako Johnny Rotten z Sex Pistols to postać niezwykle barwna (nie tylko pod względem stroju i wyglądu) i buntownicza. Nic dziwnego, że jego autobiografia aż skrzy od tego co zawsze cechowało muzyka – gadulstwa i arogancji.

Łukasz Radecki 0
In Rock 80%
07 Mar 2016

Faith No More. Królowie życia (i inne nadużycia) – rubaszna biografia dziwnego zespołu [recenzja]

Nie ma drugiego takiego zespołu na świecie jak Faith No More. Mimo niewielkiego, w gruncie rzeczy, dorobku, mają stale zapewnione miejsce w panteonie rockowych sław. Nic więc dziwnego, że wreszcie doczekaliśmy się biografii zespołu. Nic dziwnego, że nie jest to typowa książka tego typu.

Łukasz Radecki 0
In Rock 90%
04 Lut 2016

Black Sabbath: u bram piekła – szczere do bólu opus magnum Micka Walla [recenzja]

Pisaliśmy ostatnio nieco o Ozzy’m lekarzu, Ozzy’m pisarzu, czas spojrzeć na Księcia Ciemności z innej strony. W najlepszej biografii Black Sabbath, a być może najlepszej swojej książce Mick Wall bezlitośnie ujawnia najczarniejsze sekrety legendarnej grupy.

Łukasz Radecki 2
In Rock 90%
02 Lut 2016

Ja, Ozzy – przezabawna autobiografia Księcia Ciemności [recenzja]

Pisaliśmy ostatnio o poradniku autorstwa Johna „Ozzy’ego” Osbourna, gdzie niezniszczalny muzyk udzielał rad medycznych, psychiatrycznych i potrzebującym czytelnikom. Spora dawka humoru tam zawartego skłoniła nas do przypomnienia jego autobiografii, która rozbawia do łez.

Łukasz Radecki 0
In Rock 80%
01 Lut 2016

Zaufaj mi, jestem dr Ozzy – porady lekarskie niezniszczalnego rockmana [recenzja]

Gdy myślimy o lekarzach udzielających specjalistycznej pomocy i rad, do głowy przyjdą nam różne nazwiska, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie pomyśli o Ozzym Osbournie, legendarnym liderze Black Sabbath, którego doświadczenia z narkotykami i alkoholem przeczą wszelkim statystykom.

Łukasz Radecki 0
In Rock 90%
29 Lip 2015

Motörhead w studio – O Motörhead inaczej niż zwykle [recenzja]

Jake Brown we współpracy z Lemmy’m postanowił zaprezentować czytelnikom książkę odmienną od wszystkiego, co do tej pory czytaliście o Motörhead. To autor, który zasłynął biografiami R Kelly, The Black Eyed Peas, Jaya Z, 50 Centa czy Kayne Westa. Jak widać, są to muzycy, którzy z rock n’ rollem nie mają nic wspólnego, wykluczając hulaszczy tryb życia, typowy dla wszelkiej maści artystów. Trop prowadzący do zrozumienia tej lektury odnajdziemy w innych pracach Browna, który dogłębnie zbadał pracę w studio Red Hot Chilli Peppers, Prince’a, Tupaca, Dr Dre, Motley Crue a przede wszystkim geniusza dźwięku – Ricka Rubina. Tak, ta książka skupia się na opisie realizacji dwudziestu studyjnych albumów ekipy Lemmy’ego (o

Łukasz Radecki 0
In Rock 90%
14 Maj 2015

Moje wspomnienia Pink Floyd

Skoro wspominaliśmy ostatnio o wznowieniu książki Wiesława Weissa, w której drobiazgowo rozliczył się z każdym utworem Pink Floyd, warto przypomnieć najciekawszą monografię dotyczącą tego brytyjskiego zespołu: „Moje wspomnienia” Nicka Masona.

Łukasz Radecki 0
In Rock 90%
28 Kwi 2015

Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa

Chwilowy powrót Pink Floyd to idealna okazja do ponownego przyjrzenia się fenomenowi tej znakomitej grupy. Bardzo pomocna będzie w tym wznowiona książka Wiesława Weissa o przydługim, ale konkretnym tytule „O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa.

Łukasz Radecki 0