uniwersum-metro-2033-wieza-b-iext35314404 75%
09 Cze 2016

Wieża – Cisza przed burzą [recenzja]

Robert J. Szmidt to już nie pisarz. To literacki surfer, który szaleje na fali i nawet nie musi jakoś szczególnie balansować. Po prostu płynie dalej. Regularnie dostarcza czytelnikom porządne, rozrywkowe cegiełki, teraz zaś powraca do jednego ze swoich ciekawszych projektów dzięki osadzonej w uniwersum Gluchowsky’ego „Wieży”.

Hubert Sosnowski 0
Metro 2035 75%
21 Lis 2015

Metro 2035 – Glukhovsky bez litości [recenzja] [książka] [fantasy]

Świat Metra 2033 rozrósł się do naprawdę sporych rozmiarów – za sprawą gier oraz książek innych autorów – chociażby „Otchłani” Szmidta czy „Dzielnicy obiecanej” Majki. Czas jednak najwyższy, by do głosu wrócił ojciec uniwersum.

Hubert Sosnowski 3
Insignis
25 Wrz 2015

Robert J. Szmidt – Apokalipsa według Pana Roberta [wywiad]

Z piewcą apokalipsy, Robertem J. Szmidtem, rozmawiamy m.in. o czekającym nas, nieuchronnym, kataklizmie, podróżach przez Stany Zjednoczone i grach komputerowych.

Hubert Sosnowski 0
Insignis
29 Sie 2015

Otchłań – koniec świata w Breslau… [recenzja]

Znacie już ten świat. Ziemię zaoraną atomówkami, gdzie ludzie kryją się jak szczury – w jak najciemniejszych kątach. W kanałach, piwnicach… Im głębiej tym lepiej. Pierwszy raz zabrał nas tam Dmitry Gluchowsky – wprost do moskiewskiego Metra, gdzie przetrwały niedobitki cywilizacji. Teraz czas na Roberta J. Szmidta i jego „Otchłań”.

Hubert Sosnowski 0
Insignis 75%
21 Kwi 2015

Szczury Wrocławia t.1: Chaos [recenzja] [książka]

„Szczury Wrocławia” Roberta J. Szmidta ilością bohaterów ustępują jedynie książce telefonicznej, ale, całe szczęście, akcji (i to jakiej) jest w niej o wiele, wiele więcej.

Paweł Deptuch 0
czy-jestes-psychopata-jon-ronson 85%
26 Wrz 2014

Czy jesteś psychopatą?

Zacznę od wyznania. Kiedy czytałem „Człowieka, który gapił się na kozy” zazdrościłem Ronsonowi lekkości pióra. Teraz po lekturze „Czy jesteś psychopatą?” wiem jedno – zabiłbym by mieć, choć promil talentu walijskiego dziennikarza.

Robert Ziębiński 0
Insignis
04 Wrz 2014

Paweł Majka – Popkultura to echa świata [wywiad]

Na księgarskich półkach dostępna jest już pierwsza polska powieść rozgrywająca się w Uniwersum Metro 2033 stworzonym przez Dmitrija Glukhovskiego. Z tej okazji rozmawiamy z jej autorem, Pawłem Majką.

Emil Strzeszewski 0
Insignis 50%
08 Sie 2014

Witajcie w Rosji

Dmitry Glukhovsky zyskał sławę dzięki postapokaliptycznej powieści „Metro 2033”, która posłużyła jako fundament do stworzenia całego uniwersum, w którego rozrost zaangażowani są pisarze z całego świata. Kilka lat później autor napisał kilkanaście opowiadań krytykujących jego ojczyznę, które zebrano w książce „Witajcie w Rosji”.

Paweł Deptuch 0