Jerzy Pilch (fot. Michał Mutor / Agencja Gazeta)
05 Lis 2016

Inferno (IV) – Jerzy Pilch pisarz obnażony, czyli ile może biograf?

Ukazała się biografia Jerzego Pilcha. „Pilch w sensie ścisłym” Katarzyny Kubisiowskiej wywołał już mały skandal środowiskowy, a niebawem zapewne trafi na portale plotkarskie.

Robert Ziębiński 1
Austin Book Club
16 Gru 2015

Jakub Ćwiek: Dziesięć książek mojego życia [ranking]

Przyznam, że mnie samego zaskoczyło to zestawienie i to jakich książek na nim ostatecznie zabrakło. Pamiętam z jakimi wypiekami na twarzy czytałem chociażby Władcę Pierścieni, Conany, howardowskie i nie tylko, czy kryminały Chandlera przeplatane opowiastkami firmowanymi nazwiskiem wielkiego Alfreda H. z serii o „Trzech detektywach”. Był czas, gdy wolałem tych drugich, bo mieli fajniejsze zagadki.

Jakub Ćwiek 0
Rebeccakuder
07 Gru 2014

Tom Waits: święty od pijaków

Dziennikarze od początku kariery mają z nim problem. Tom Waits bowiem nie lubi opowiadać o sobie. A kiedy musi, bo zmusza go do tego kontrakt wywiad zamienia się w małe show. Dziś można bez trudu znaleźć film, w którym Waits tłumaczy biednemu, pogubionemu żurnaliście, jak chwycić niewidzialne ćwierć dolara i wrzucić je do niewidzialnego automatu z niewidzialną kawą… Bądź tu mądry i pisz wiersze… znaczy przeprowadzaj wywiady. Kiedy promował potrójny album „Orphans: Brawlers, Bawlers & Bastards” opowiadał, że udało mu się zebrać aż 56 piosenek, dzięki rosyjskiemu hydraulikowi, który przed laty ukradł mu taśmy z niepublikowanymi utworami i teraz zażądał za nie okupu. Chcecie więcej żartów? Jak podsumowałby pan swoją

Robert Ziębiński 0