Jaguar 75%
16 Maj 2016

Wyspa strachu – mocny cios z Jaguara [recenzja]

Wydawnictwo Jaguar nie przestaje mnie zaskakiwać. Kojarzone z literaturą dziecięcą i młodzieżową, coraz częściej prezentuje książki dla starszych czytelników. Nie dziwiła literatura kobieca, ani thriller w konwencji Dana Browna. Ale co powiecie na krwawy kryminał?

Łukasz Radecki 0
Jaguar 65%
28 Kwi 2016

Gen Atlantydzki – thriller, w którym znajdziecie naprawdę wszystko [recenzja]

Wydawnictwo Jaguar przyzwyczaiło nas do literatury młodzieżowej i dziecięcej, czasem przetykanej gatunkami umiłowanymi przez płeć piękną. Tym razem zaskakująco serwują nam thriller w duchu twórczości Dana Browna.

Łukasz Radecki 0
Jaguar 60%
23 Mar 2016

Klejnot, Biała róża – młodzieżowa antyutopia dla fanek Rywalek [recenzja]

Kształtowanie czytelnika zaczyna się bardzo wcześnie i dobrze dzieje się w naszym kraju, w którym coraz większą popularnością cieszy się literatura młodzieżowa. O ile jednak całkiem łatwo wybrać książkę dla syna, to już wybór lektury dla córki nie jest tak oczywisty.

Łukasz Radecki 0
Jaguar 80%
22 Mar 2016

Niepowszedni. Porwanie – świetne i swojskie młodzieżowe fantasy [recenzja]

Polski rynek coraz szerzej otwiera się na literaturę młodzieżową, skutecznie wypełniając lukę, jak przez lata zrodziła się w świadomości czytelników. Dziś dzieci i młodzież bez problemu mogą przebierać w zachodnich utworach, doskonale skrojonych pod ich gusta. Jeszcze lepiej, że coraz śmielej w tej dziedzinie poczynają sobie polscy autorzy.

Łukasz Radecki 0
Jaguar 85%
07 Sty 2016

Zwiadowcy Wczesne Lata. Turniej w Gorlanie – powrót zwiadowców [recenzja]

John Flanagan znów powrócił do świata „Zwiadowców”. A ponieważ opowiedziane w dwunastu tomach historie stanowią zamkniętą całość, pozostało rozwiązanie najbardziej oczywiste i szczególnie wyczekiwane przez fanów. Oto cofamy się w czasie i poznajemy młodość Halta.

Łukasz Radecki 0
Jaguar 75%
24 Lis 2015

Summoner – Księga 1. Początek – Fenomen młodzieżowego fantasy [recenzja]

Wydawnictwo Jaguar ma szczęście do wyławiania perełek z zalewu młodzieżowej literatury fantasy. Chociaż szans na znalezienie nowego Johna Flanagana nie ma, fani lekkiej fantasy powinni być zachwyceni nową propozycją wydawcy „Zwiadowców”. Oto „Summoner. Księga 1 – Początek”.

Łukasz Radecki 0
drużyna 84%
10 Wrz 2015

Drużyna – Kolejny bestsellerowy cykl [recenzja] [książka] [przygodowa]

Niedawno prezentowaliśmy na łamach Dzikiej Bandy wywiad z Johnem Flanaganem, autorem bestsellerowej serii „Zwiadowcy”, która podbiła serca czytelników na całym świecie. I choć przygody Willa i jego kompanów zdają się być już zamkniętym rozdziałem, twórca nie zrezygnował z odwiedzin w wymyślonej przez siebie krainie. Wraz z cyklem „Drużyna” możemy znów przeżyć niezwykłe przygody i spotkać kilku starych dobrych znajomych.

Łukasz Radecki 0
Jaguar 90%
20 Gru 2014

Prosiaczek Fryderyk i dzięcioły

W czasach, gdy Kubuś Puchatek został już całkowicie wyeksploatowany i spłycony przez Disneyowskie produkcje, trzeba przypomnieć inną klasykę dziecięcą. Oto Prosiaczek Fryderyk.

Łukasz Radecki 0