przez-stany-popswiadomosci 75%
30 Gru 2016

Przez Stany POPświadomości – szał rozentuzjazmowanego geeka [recenzja]

Wyprawa „Przez Stany PopŚwiadomości” pokłuła zazdrością niejednego, kto o niej słyszał jeszcze zanim ostatecznie doszła do skutku. Przecież w każdym z nas tkwi ten marzyciel, który choć raz chciałby zobaczyć te wszystkie miejsca do tej pory znane z filmów. Wbiec po schodach Rocky’ego, stanąć na tych z „Egzorcysty”, albo posiedzieć na tych z „Banshee”. Kuba Ćwiek z ekipą tego dokonał. I jeszcze ośmielił się o tym z radością opowiedzieć.

Łukasz Radecki 0
przez-stany-popswiadomosci
15 Lis 2016

Wyrusz w podróż Przez Stany POPświadomości [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem SQN. Do wygrania jest 5 egzemplarzy książki „Przez Stany POPświadomości”.

REDAKCJA 0
SQN 75%
05 Cze 2016

Grimm City. Wilk! – czarny kryminał z baśniami w tle [recenzja]

Jakub Ćwiek rusza z nową serią fantastyczną, w której miesza znane popkulturowe motywy i gatunki, tworząc unikalne i oryginalne dzieło. Tym razem padło na braci Grimm i klasyczny czarny kryminał.

Paweł Deptuch 0
SQN
06 Kwi 2016

Grimm City: Wilk! [patronat]

Grimm City to luźno inspirowany historią kształtowania się przestępczego imperium Ala Capone kryminał noir w estetyce diesel punk, wzbogacony wplecionymi weń motywami z baśni braci Grimm.

REDAKCJA 0
SQN 70%
01 Gru 2015

Chłopcy 4. Największa z przygód – wielki finał… bez finału [recenzja]

O ile dwa pierwsze tomy „Chłopców” świetnie wkomponowały się w lekką fantastykę igrającą w najlepsze z kliszami popkultury, trzeci okazał się ponurą powieścią stawiającą pod znakiem zapytania dalsze losy bohaterów cyklu. Nic dziwnego, że wypatrywałem czwartej części z wielką niecierpliwością.

Łukasz Radecki 0
SQN
04 Lis 2015

Chłopcy #4: Największa z przygód [patronat]

Epicki finał bestsellerowej serii Chłopcy! Po traumatycznych wydarzeniach z części trzeciej Cień i Piotruś wreszcie stawiają na swoim – oto w realnym świecie trwa wielka, nieprzerwana zabawa.

REDAKCJA 0
SQN 75%
19 Maj 2015

Kłamca: Papież sztuk [recenzja]

Jeśli uważnie czytacie teksty Kuby Ćwieka na Dzikiej Bandzie to z pewnością jesteście świadomi, że autor ten to jeden z największych propagatorów popkultury w naszym kraju, czujący się w jej sosie niczym ryba w wodzie.  W cyklu o „Kłamcy” ten pop zawsze ładnie ogrywał, ale dopiero w „Papieżu sztuk” poszedł na całość.

Paweł Deptuch 0
SQN 85%
27 Kwi 2015

Ciemność płonie [recenzja]

Twórczość Jakuba Ćwieka poznałem po swojemu, czyli ni to od początku, ni od końca, ale dokładnie od środka, a więc okolic „Kłamcy 2,5” oraz dwóch pierwszych tomów „Chłopców”. Wciągnąłem się w oba cykle i z radością posypałem sobie głowę popiołem, że do tej pory omijałem książki autora, którego fanem stałem się niemal automatycznie. Teraz wreszcie sięgnąłem po debiutancką powieść pisarza opatrzoną tym razem innym logo wydawcy (przypadek? Nie sądzę). I w odniesieniu do moich powyższych słów w tej chwili powinienem wysypać sobie na głowę wiadro popiołu. Najlepiej zebranego ze śmietnisk katowickiego dworca. Bo „Ciemność płonie” to nie tylko najlepsza powieść Jakuba, to jedna z najlepszych polskich powieści grozy w ogóle.

Łukasz Radecki 0
HBO Polska/Cinemax
14 Lut 2015

Eksperyment Banshee

Nie znacie serialu „Banshee”? Przykro, bowiem nie znacie jednego z najodważniejszych, najbardziej nietypowych seriali akcji od co najmniej dekady. Ale nic straconego. Zawsze możecie obejrzeć w telewizji (lub na DVD).  

Jakub Ćwiek 1
SQN 80%
22 Sty 2015

Chłopcy 3. Zguba [recenzja]

Trzeci tom „Chłopców” jest jak dobry metalowy album. Mocny, ponury i śmiertelnie poważny.

Łukasz Radecki 0
Warner Bros
11 Sty 2015

Kyle. Człowiek, który został snajperem

Najnowszy film Clinta Eastwooda, nominowany do sześciu Oscarów, „Snajper” to opowieść o życiu i wojskowej karierze najlepszego snajpera w amerykańskiej armii. Chris Kyle jawi się dla twórcy „Bez przebaczenia” jako nowy święty. Co w sumie nie dziwi – w końcu jeszcze za życia określano Kyle’a „Legendą”.

Jakub Ćwiek 0
Sound Tropez 100%
27 Lis 2014

Chłopcy: W skrócie [recenzja]

Jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z serią „Chłopcy” Jakuba Ćwieka, to właśnie nadarzyła się okazja aby szybko i tanio się do niej przekonać.

Paweł Deptuch 0
Jakub Ćwiek
23 Cze 2014

Jakub Ćwiek: Polska literatura nie jest głupia…

Jakub Ćwiek to jeden z najpłodniejszych i najpopularniejszych polskich pisarzy popularnych. Jego cykl „Kłamca” cieszy się niesłabnącą popularnością, podobnie jak przebojowa seria „Chłopcy”, gdzie pomieszał rzeczywistość znaną z „Piotrusia Pana” z opowieścią o motocyklowych gangach. My rozmawialiśmy z Jakubem o kondycji polskiej literatury popularnej. Czy Polscy piszą nudne książki? Czy nagrody należą się tylko dramatom? Czy Kaja Malanowska rzeczywiście tak niewiele zarabia? 

Robert Ziębiński 0
Reddice 70%
23 Cze 2014

Kłamcianka Towarzyska [recenzja]

Odbiorcy twórczości Jakuba Ćwieka podzielili się na dwa obozy. Jedni twierdzą, że książka „Kłamca 2.5: Machinomachia” jest dodatkiem do „Kłamcianki”, drudzy że „Kłamcianka” to bonus do książki. I jedni i drudzy mają trochę racji, ale faktem jest, że gdyby obie pozycje wydać osobno, stanowiłyby w pełni samodzielne byty, którym absolutnie nie potrzeba dodatków by czerpać radość z obcowania z nimi.

Paweł Deptuch 0
SQN 70%
23 Cze 2014

Kłamca 2.5: Machinomachia [recenzja]

Na twórczość Jakuba Ćwieka patrzę wyłącznie przez pryzmat Kłamcy. Jego debiut zauroczył mnie na tyle, że żadni Chłopcy, płonące ciemności i inne, w moich oczach, nie są w stanie przebić tej wykreowanej postaci. Tak, zaszufladkowałem sobie autora, ale myślę, że ani on, ani ja się nie obrazimy z tego powodu. Nie obrażam się też gdy Ćwiek od czasu do czasu powraca do swego piekielnie fajnego uniwersum i prezentuje kolejne przygody Lokiego, które wciąż czyta się wyśmienicie. „Kłamca 2.5: Machinomachia” to mikro zbiorek zawierający dwa opowiadania i jedną nowelkę, wydany w komplecie z karcianką i bardziej traktowany jako bonus do gry niż pełnoprawna książka. Mimo to, jest to kawałek świetnej rozrywkowej literatury,

Paweł Deptuch 0
Mgla.pl
23 Kwi 2014

Z książki na planszę

Jak zapewne wiecie, gry planszowe na całym świecie przeżywają ogromny renesans. Polskie produkcje coraz częściej śmiało pogrywają sobie na zagranicznych rynkach, a twórcy zaczynają sięgać również po sprawdzone pomysły. Od kilku lat na celowniki projektantów trafiają popularne powieści rodzimych pisarzy, których efektem są znakomite planszówki odważnie mogące konkurować z zagranicznymi produkcjami typu „Gra o tron”, „Horror w Arkham” czy „Władca Pierścieni”. Z okazji Światowego Dnia Książki prezentujemy przewodnik po grach planszowych i karcianych na podstawie polskich książek.   Enclave: Zakon Krańca Świata Gra na podstawie powieści Mai Lidii Kossakowskiej, w której gracze wcielają się w tzw. pozyskiwaczy, których zadaniem jest przedostanie się do wymiaru Mistrzów Blasku, czyli Enklawy, celem wykradzenia

Paweł Deptuch 0