Sundance TV 80%
05 Mar 2016

Hap & Leonard – rasowy, kumpelski serial kryminalny [recenzja]

Dopiero zaczął się marzec, a właśnie pojawił się jeden z najlepszych seriali kryminalnych, jakie trafią na rynek w tym roku.

Robert Ziębiński 0
Monolith 30%
20 Lis 2015

Momentum – teoria filmowego chaosu [recenzja]

Pierwsze chwile z „Momentum” nie zapowiadają niczego niepokojącego. Wręcz przeciwnie – wysublimowana, futurystyczna okładka zachęca do seansu, zdając się sugerować, że będziemy mieli do czynienia z porządnym kinem akcji z pogranicza sci-fi. Nic bardziej mylnego – nie uświadczymy tu ani jednego, ani drugiego.

Maciej Bachorski 0
The Following, reż. Kevin Williamson
13 Mar 2013

The Following

The Following, sezon I, twórca: Kevin Williamson, wyk. Kevin Bacon. USA  (Galapagos) „The Following” wymyślił ojciec serii „Krzyk” Kevin WIlliamson, który postanowił stworzyć najokrutniejszy serial, jaki tylko jest w stanie wyemitować amerykańska telewizja. Postanowienie dobre, tym bardziej, że jego poprzednie serialowe dziecko, czyli „Pamiętniki wampirów” wbrew tytułowi trudno uznać za rzecz okrutną i dla dorosłych (podobnie jak trudno za takową uznać jego flagową produkcję „Jezioro marzeń”). I faktycznie już w pilotowym odcinku serialu krew leje się strumieniami a rany pokazywane są bez jakichkolwiek wyciemnień. Oczywiście samo okrucieństwo nie świadczy o jakości serialu. Na szczęście poza nim „The Following” oferuje widzom dużo więcej. Zacznę jednak od minusów. „The Following” to serial

Robert Ziębiński 0