Albatros
21 Gru 2016

Książkowy maraton, czyli czytamy hurtowo Albatrosa #1

W okresie przedświątecznym zakupy w księgarniach to standard, dlatego w cyklu „Czytamy hurtowo” tym razem książki – znamienne, że wszystkie pod banderą wydawnictwa Albatros. Bracia Musso, James Rollins, Nicholas Sparks i Julia Navarro gwarantują dobrą lekturę.

Łukasz Radecki 0
Rolllins James
09 Lis 2016

James Rollins – Oddział Sigma Force znajdzie się w Polsce już w niedalekiej przyszłości [wywiad]

Z wykształcenia weterynarz, z pochodzenia Polak. Jak żaden inny pisarz potrafi mistrzowsko wplatać wątki naukowe i historyczne w sensacyjną akcję, by zafundować niesamowitą przygodę zarówno swoim bohaterom, jak i czytelnikom. Do polskich księgarń właśnie trafia „Labirynt kości”, dwunasta część popularnego cyklu o agentach z jednostki Sigma Force.

Łukasz Radecki 0
Rolllins James
28 Lip 2016

Sigma force Jamesa Rollinsa – udany misz-masz podstawą sukcesu?

Chcieliśmy przeprowadzić rozmowę z Jamesem Rollinsem z okazji premiery jego najnowszej książki „Labirynt kości”. Najpierw trudno było zgrać terminy, później okazało się, że autor nie znajdzie wolnej chwili zajęty intensywnymi pracami nad kolejną powieścią. Nie udało nam się uzyskać informacji, czy jest to kolejny tom „Sigma force”, czy też zupełnie nowa powieść. Dlatego na pocieszenie przypominamy, o co w ogóle chodzi z tym słynnym cyklem thrillerów.

Łukasz Radecki 2
ewangelia krwi 60%
28 Lip 2016

Ewangelia krwi / Niewinna krew – wampiry w służbie Kościoła [recenzja]

James Rollins to specjalista od kipiących od testosteronu miksów powieści sensacyjno-naukowo-historycznych, choć nie unikający innych gatunków. Rebecca Cantrell z kolei to autorka kryminałów i uznana twórczyni horrorów dla młodzieży. Co mogło wyniknąć z kooperacji tej dwójki?

Łukasz Radecki 0
Albatros 75%
23 Maj 2016

Twarzą w twarz – spotkania mistrzów thrillera i crossover dotąd niespotykany [recenzja]

Antologie tego typu zdarzają się bardzo rzadko, ciężko bowiem zebrać doborową ekipę pisarzy zdolną podporządkować się wizji jednego autora. David Baldacci dokonał jednak niemożliwego – w czasach gdy wszyscy superbohaterowie stają do walki przeciwko sobie, on nasłał na siebie cenionych autorów thrillerów.

Łukasz Radecki 0
Albatros 75%
05 Kwi 2016

Burza piaskowa – początki Sigma force [recenzja]

„Burza piaskowa” to pierwszy tom otwierający bestsellerowy cykl Sigma Force autorstwa Jamesa Rollinsa. Recenzowaliśmy do tej pory siódmy i ósmy, korzystając więc z okazji wznowienia serii przez wydawnictwo Albatros przypominamy skąd wzięło się całe to zamieszanie.

Łukasz Radecki 0
Albatros 65%
28 Lip 2015

Oko Boga – historia, science-fiction i maksimum akcji [recenzja]

Dziewiąty tom serii Sigma Force to przykład na to jak można przeładować powieść akcją i niesamowitymi zdarzeniami. Jeśli przy poprzedniczce pisałem o wartkiej akcji nie dającej chwili na oddech, to tutaj można dostać prawdziwej zadyszki. Niemalże od początku zostajemy wciągnięci w niezwykłą intrygę, która przeciągnie nas przez pół świata, przy okazji wysadzając wszystko na swej drodze. Ale po kolei. Oko Boga to satelita badawczy, który zostaje wysłany w kierunku przelatującej po orbicie okołoziemskiej komety. Wysłany z niego obraz ukazuje zniszczone Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Jada Shaw, astrofizyk twierdzi, że kometa spowodowała zakrzywienie czasoprzestrzeni i ukazała przyszłość, według której Ziemia ulegnie całkowitemu zniszczeniu za cztery dni. Czy jest szansa na ocalenie?

Łukasz Radecki 0
Albatros 70%
15 Cze 2015

Linia Krwi

Do księgarń trafiła właśnie nowa powieść Jamesa Rollinsa z cyklu „Sigma”. Nim jednak poświęcimy jej nieco więcej miejsca, warto przypomnieć poprzednią – „Linię krwi”.

Łukasz Radecki 0