UIP 70%
05 Wrz 2016

Jason Bourne – destrukcja kontrolowana [recenzja]

Najpoważniejszy konkurent Jamesa Bonda powrócił tego lata na ekrany – a wraz z nim Paul Greengrass i niekwestionowana gwiazda serii, Matt Damon. Czy sprawdzony w boju duet dał radę tchnąć w serię drugie życie?

Maciej Bachorski 0
silas corey testament zarkoff 2-2 75%
13 Sie 2016

Silas Corey #4 – Testament Zarkoff 2/2 – w stylu Jasona Bourne’a [recenzja]

Na drugą odsłonę przygód Silasa Coreya w dylogii „Testament Zarkoff” trzeba było poczekać cierpliwie kilka długich miesięcy, ale było warto. Cyniczny, francuski bohater zalicza powrót w bardzo dobrym stylu.

Tomasz Miecznikowski 0
bourne-5-plot-matt-damon
31 Lip 2016

Najciekawsze filmy o utracie pamięci [ranking]

Choć Jason Bourne w trzeciej odsłonie serii zdołał odzyskać wspomnienia, to powrót do kin tego bohatera stanowi dobrą okazję, by przypomnieć inne filmy z motywem utraty pamięci.

Tomasz Miecznikowski 0
ludlum-odwet-bourne-okladka
08 Lip 2016

Odwet Bourne’a – Eric van Lustbader [patronat]

Przyjaciel Bourne’a, Eli Jadin, szef Mossadu, dowiaduje się, że członek chińskiego politbiura, Ouyang Jidan, i meksykański baron narkotykowy prawdopodobnie szmuglują coś o wiele groźniejszego niż prochy.

REDAKCJA 0
Albatros 60%
02 Mar 2015

Imperatyw Bourne’a

Jason Bourne powraca niepowstrzymanie w kolejnych powieściach i filmach, próbując zdetronizować Jamesa Bonda. O ile jednak agent Królewskiej Mości coraz śmielej czerpie z filmowej konwencji Bourne’a, to literacko, wciąż wyprzedza bohatera Roberta Ludluma. Fani niepowstrzymanego zabójcy na usługach C.I.A nie powinni jednak czuć się zawiedzeni sięgając po dziesiątą już z kolei książkę z cyklu. „Imperatyw Bourne’a” to niejako powrót do korzeni, ale jednocześnie próba przeniesienia całości w nowe rejony. Wszystko zaczyna się jak pierwszy tom trzydzieści pięć lat temu (!) od mężczyzny wyłowionego z wody z raną postrzałową głowy. Człowiek ów oczywiście cierpi na amnezję, ale tym który go złowił jest… Jason Bourne. Przypadek? Nie sądzę. Już wkrótce agent zostaje

Łukasz Radecki 0