Taurus Media, Mucha Comics, Scream Comics
22 Gru 2016

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #5

Dzisiejszą edycję sponsorują podróżnicy w czasie, tajni szpiedzy, introwertycy i krwiożercze bestie z kosmosu.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 100%
14 Wrz 2016

Valerian. Wydanie zbiorcze t.5 – piąty element układanki [recenzja]

Nie jest tajemnicą, że “Valerian” wywierał i nadal wywiera ogromny wpływ na popkulturę, dlatego też na to wydanie zbiorcze czekałem najbardziej, gdyż znajdziemy w nim wiele elementów inkorporowanych do “Piątego Elementu” Luca Bessona.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 100%
06 Maj 2016

Valerian. Wydanie zbiorcze t.4 – śledztwo na kosmiczną skalę [recenzja]

Dotychczas Pierre Christin wysyłał Valeriana i Laurelinę na pojedyncze misje do odległych i niezwykle oryginalnych światów. Ale tym razem, w fabule rozplanowanej aż na cztery tomy, spisek na kosmiczną skalę rozgrywa się w większości na Ziemi.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 100%
16 Gru 2015

Valerian. Wydanie zbiorcze t.3 – miłość, polityka i ratowanie światów [recenzja]

W trzecim albumie zbierającym przygody agentów czasoprzestrzeni, Valeriana i Laureliny, rolę głównego bohatera przejmuje Laurelina, która z wdziękiem i gracją stawia czoła przeciwnościom kosmicznego losu i udowadnia, że to serce a nie rozum ma więcej do powiedzenia w wielu kryzysowym sytuacjach.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 100%
27 Maj 2015

Valerian. Wydanie zbiorcze t.2 [recenzja]

„Valerian” jest wyjątkową serią science fiction. To w niej tkwią korzenie wielu drobnych pomysłów i gatunkowych patentów z powodzeniem wykorzystywanych po dziś dzień we wszystkich gałęziach popkultury. Na jej łamach przez kilka dekad podejmowano też, w sposób dowcipny i inteligentny, ważkie społeczne tematy, dzięki czemu była ona (i jest nadal) nie tylko doskonałą rozrywką, ale i ważnym elementem dialogu i obywatelskiego komentarza.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 100%
26 Lut 2015

Valerian. Wydanie zbiorcze t.1 [recenzja]

Przygody Valeriana to pierwowzór kosmicznego fantasy, z którego garściami czerpał George Lucas, Luc Besson i wielu innych.

Paweł Deptuch 0