Egmont
07 Sty 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #6

Dzisiejszą edycję sponsorują baśniowcy, psychopatyczne koty mordercy, kowboje i superbohaterowie Marvela w dużych ilościach.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 70%
19 Sie 2016

Blueberry tom 7 – Nowe Rozdanie [recenzja]

Szósty tom przygód Blueberry’ego zakończył pewien etap w historii bohatera. Pozwolił domknąć ciągnącą się od kilku części intrygę i pożegnać przynajmniej kilka postaci. Kolejny album z cyklu stanowi nowe rozdanie i zarazem przygotowuje nas do pożegnania z porucznikiem kawalerii.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 80%
22 Mar 2016

Blueberry tom 6 – Blueberry, na jakiego czekaliśmy [recenzja]

Zebrane przygody „Blueberry’ego” dobijają do szóstego tomu. Myślałby kto, że po takim czasie konwencja ulegnie wyczerpaniu. Tymczasem opowieść o niepokornym poruczniku kawalerii dopiero się rozkręciła.

Hubert Sosnowski 0
blueberry 5 70%
07 Sty 2016

Blueberry tom 5 – kowboje a sprawa Indian [recenzja]

Perypetii porucznika Blueberry’ego ciąg dalszy. Piąty tom wraca do słusznej objętości i znów prezentuje trzy rozdziały historii zamiast dwóch. Duet Charlier-Giraud ponownie daje popis swych umiejętności.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 100%
03 Gru 2014

Garaż Hermetyczny [recenzja] [komiks]

Jean Giraud, znany bardziej jako Moebius, miał niebagatelny wpływ na rozwój sztuki komiksu w Europie. Podczas gdy w USA Will Eisner stawiał fundamenty pod powieści graficzne, Moebius swym „Garażem Hermetycznym” uzmysławiał francuskim kolegom po fachu, że komiks jako taki nie ma przed sobą żadnych ograniczeń.

Paweł Deptuch 0