komiksowy maraton 11
15 Mar 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #11 (Taurus Media)

Dzisiejszy maraton komiksowy sponsorują prosto z zachodniej Europy wyrazista, feralna liczba oraz legiony starożytnego Rzymu w zmaganiach z plemionami barbarzyńców.

Tomasz Miecznikowski 0
Scream Comics / Egmont / Wyd. Komiksowe
16 Gru 2016

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #3

Dzisiejszą odsłonę sponsorują twórcy szpad, toporów, ksiąg zaklęć i przyborów do malowania.

Tomasz Miecznikowski 1
Kubusse 90%
24 Wrz 2016

Lady S #4: Zabawa w kotka i myszkę – Nieuchwytna agentka [recenzja]

Zwodzić kogoś, igrać z losem, stwarzać sytuacje niejednoznaczne… „Zabawa w kotka i myszkę” to faktycznie idealny tytuł dla czwartego albumu przygód Lady S. Bo szpiegowska gra nabiera rumieńców.

Marcin Waincetel 0
lady-s_3_okladka-1 90%
22 Wrz 2016

Lady S #3: 59° szerokości północnej – drapieżna elegancja [recenzja]

[infobox]Blondwłosa piękność, krasna i niebywale inteligentna dziewuszka znana jako Lady S, to jedna z najbardziej interesujących bohaterek – komiksowych tajnych agentek, której ojcem jest Jean Van Hamme. Album „59° szerokości północnej” jest na to niezbitym dowodem.[/infobox]
Marcin Waincetel 0
Krwawe Gody 80%
30 Lip 2016

Krwawe gody – Wesele według Van Hamme’a [recenzja]

Maratonu z twórczością Hermanna ciąg dalszy. Tym razem dostajemy do rąk osobną historię od dream teamu – do słynnego rysownika dołącza bowiem słynny scenarzysta Jean Van Hamme („Largo Wynch”, „Thorgal”, „XIII”). Zobaczcie, co wyszło z takiego zderzenia.

Hubert Sosnowski 0
XIII wiadomość 65%
20 Cze 2016

XIII #23: Wiadomość od męczennika – pociągiem, rowerem i biegiem przez Europę [recenzja]

Czy można coś nowego napisać o dwudziestym trzecim już albumie popularnej serii? Czy „XIII” może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Okazuje się, że w przypadku „Wiadomości od męczennika” zaskakuje najistotniejszym elementem, a mianowicie zwyżką formy.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 70%
12 Mar 2016

XIII Mystery: Steve Rowland – smutna historia antybohatera [recenzja]

Tym razem w serii „XIII-Mystery” dostajemy wyjątkową opowieść. Dlaczego? Ponieważ jest o postaci praktycznie nieobecnej w głównym cyklu, acz bardzo istotnej dla rozwoju fabuły.

Tomasz Miecznikowski 0
Powrót do Greenfalls 60%
02 Lut 2016

XIII # 22: Powrót do Greenfalls – kolejne tajemnice z przeszłości [recenzja]

Okładka najnowszego tomu „XIII” znakomicie obrazuje obecne położenie głównego bohatera cyklu. Oto Jason Mac Lane ponownie stał się niemal bezwolną marionetką, wciąż mieszających w jego życiu, wyższych sił.

Tomasz Miecznikowski 0
Kubusse 60%
29 Kwi 2015

Epoxy [recenzja] [komiks] [fantasy]

Jean Van Hamme, obecnie określany mianem „Midasa komiksu europejskiego”, twórca m.in. takich serii jak „Thorgal”, „XIII” czy „Largo Winch”, nie od razu stał się uznanym i cenionym scenarzystą komiksów. Jego debiutancki album „Epoxy” świetnie ukazuje początek drogi jaką musiał przebyć by zapewnić sobie niezależność i sławę.

Paweł Deptuch 0
Kubusse 65%
27 Kwi 2015

Lady S #1: Na zdorowje, Szaniuszka [recenzja]

Tęskniliście za twórczością Jeana Van Hamme’a?  No bo przecież i „Thorgala” i „XIII” tworzą już inni scenarzyści, a seria o Largo Winchu jakoś nie ma szczęścia na polskim rynku. Na szczęście w grze pojawił się nowy wydawca. I tak, za sprawą Kubusse dostajemy z miejsca dwa albumy Belga. Debiutancką „Epoxy” i sensacyjno-przygodową serię „Lady S”.

Tomasz Miecznikowski 0
Dzika Banda
03 Mar 2015

Najlepsze przerwane serie komiksowe warte wznowienia cz. 2

Kochani wydawcy, wiemy że rok wydawniczy 2015 macie już zamknięty, a niektóre plany trzymacie jeszcze w tajemnicy, ale zapewne zastanawiacie się w wolnych chwilach nad komiksami jakie chcielibyście wydać w roku 2016.

Tomasz Miecznikowski 0
Egmont
25 Lip 2014

Thorgal wyjątkowy

Seria Thorgal stworzona przez Jean Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego jest jedną z najpopularniejszych komiksowych sag wszech czasów. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę Europę. Opowieść o dziecku z gwiazd wychowanym przez wikingów, które po dorośnięciu wbrew ich kodeksowi pragnęło jedynie szczęścia i spokoju u boku ukochanej żony Aaricii oraz cudownych dzieci, zachwyca czytelników od ponad trzydziestu lat, a seria trwa i trwa rozwijając się w kolejne podserie. Na blisko czterdzieści tomów wydanych do tej pory (w tym trzydzieści stworzonych przez „ojców” postaci), najciekawiej wypadają jednak te zeszyty, które przełamały konwencję i proponowały coś więcej niż klasyczną walkę dobra ze złem. „Alinoe” 1985 Ten komiks niewątpliwie pozwolił wypłynąć Thorgalowi na szerokie

Łukasz Radecki 0