solace_poster 40%
14 Sty 2016

Solace – prawie Siedem część druga [recenzja]

Niedoszła kontynuacja kultowego „Siedem”, czyli Anthony Hopkins tym razem jako dobry doktor, choć też trochę psychopata.

Robert Ziębiński 1
Universal 80%
07 Sty 2016

Wybawiciel – Nieoswojony Dziki Zachód [recenzja]

Perspektywa, która pozwala zrozumieć, ale i umiejętnie zredefiniować mit. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia przy okazji „Wybawiciela” w reżyserii Kristiana Levringa.

Marcin Waincetel 0
Monolith Video 35%
15 Lis 2015

Człowiek mafii – Robert De Niro rozmienia się na drobne [recenzja] [film]

Jeffrey Dean Morgan, Robert De Niro, Gina Carano zagrali w filmie, który udaje film, który udaje film noir, który udaje, że udaje. Jakkolwiek wydaje wam się to zdanie idiotyczne – idealnie oddaje sens „Człowiek mafii”

Robert Ziębiński 2
Kurier, Reż. Hany Abu-Assad, 2012
13 Mar 2013

Kurier

Kurier (The Courier). Reż.  Hany Abu-Assad. Wyk.: Jeffrey Dean Morgan, Mickey Rourke, Til Schweiger, USA 2012 Monolith Video Znamy tę historię na pamięć. Spec od przewożenia tajemniczych i nielegalnych przesyłek, dostaje ostatnie zlecenie. Jeśli dostarczy walizkę, człowiekowi, którego wszyscy szukają, ale nikt nie wie, gdzie on jest, uwolni się od mafii i dawnych długów. Kurier nie mając wyjścia podejmuje się wyzwania, nie mając pojęcia, że wdepnie w intrygę, która okaże się zabójczo niebezpieczna. W sumie każdy ruch naszego bohatera jesteśmy w stanie przewidzieć, podobnie jak zwrot akcji. A mimo to „Kuriera” ogląda się przyjemnie i miło. Może wynika to z tego, że twórcy filmu nie silą się na oryginalność i

Robert Ziębiński 0
Kronika opętania, Reż. Ole Bornedal, 2012
12 Mar 2013

Kronika opętania

Kronika opętania (The Possession). Reż. Ole Bornedal. Wyk.  Natasha Calis, Jeffrey Dean Morgan, Kyra Sedgwick. USA 2012, Forum Film Nie wiem co jest bardziej irytujące, kiedy twórcy horrorów zapewniają, że ich dzieło to rzecz na miarę „Egzorcysty”, czy kiedy mamią widza informacją iż film oparty jest na „prawdziwej historii”. Oba te grzechy popełnili producenci „Kroniki opętania”. Jeśli ktoś uwielbia „Egzorcystę” to poza kilkoma ujęciami brutalnie „pożyczonymi” z arcydzieła Friedkina srogo się zawiedzie. Co do tzw. „prawdziwej historii” to lepiej na to spuścić zasłonę milczenia. „Kronika opętania” to schematyczny horror o dziewczynce, która w prezencie od ojca otrzymuje tajemniczą skrzynkę. Jak się okazuje szybko, w środku mieszka uwięziony przed laty dybuk

Robert Ziębiński 0