UIP 90%
26 Lis 2016

Nowy Początek – niech żyje humanizm! [recenzja]

Denis Villeneuve to reżyser który wyrobił sobie markę w Hollywood na tyle silną, że w zasadzie może kręcić co zechce. I życia sobie nie ułatwia. „Historia twojego życia” Teda Chianga, to jak wszystkie teksty tego autora, kilka kropel literackiego geniuszu, ale z pewnością do przeniesienia na wielki ekran rzecz niełatwa, bo to w końcu science fiction w wersji hard i to przez wielkie H.

Maciej Bachorski 1
UIP 80%
05 Sie 2015

Mission: Impossible – Rouge Nation – prawie jak stary Bond [recenzja]

„Mission: Impossible – Rouge Nation” to nie tylko letni blockbuster, ale przede wszystkim zmyślnie skonstruowany hołd dla kina szpiegowskiego. Taka zabawa w kino od Bonda po Bourne’a popisowo zagrana, napisana i poprowadzona.

Robert Ziębiński 0
Disney 65%
02 Maj 2015

Avengers: Czas Ultrona [film] [sci-fi]

Po trzech latach jakie minęły od premiery pierwszych „Avengersów” super ekipa trykotowców powraca by znów bronić Ziemię przed złoczyńcami. Szkoda jednak, że nie w tak doskonałym stylu, jak w części pierwszej.

Robert Ziębiński 1
Monolith Video 80%
08 Mar 2015

Wyrok za prawdę

„Wyrok za prawdę” reklamowany jest, jako sensacyjny thriller. I fanów tego gatunku może srogo zawieść. Film Cuesty to bowiem nie tyle thriller, ile przygnębiająca biograficzna opowieść o prawdziwym dziennikarzu, którego kariera została zniszczona po opublikowaniu tekstu o powiązaniach CIA z handlarzami narkotyków w Los Angeles.  

Robert Ziębiński 0
renner
08 Kwi 2013

Jeremy Renner – pracujący gwiazdor

  Od premiery „Hurt Lockera” Jeremy Renner wyrósł na nową gwiazdę Hollywood. Był dwukrotnie nominowany do Oscara (za „Hurt Lockera” i „Miasto złodziei”), pojawił się w przebojowych „Avengers”, „Dziedzictwie Bourne’a” i „Mission Impossible: Ghost Protocol”. Tylko Dzikiej Bandzie w kilku słowach opowiada o dolach i niedolach gwiazdora kina akcji.  

Robert Ziębiński 0