PWN 65%
27 Paź 2015

Trzewiczki Matki Boskiej – Z życia osiedla [recenzja]

Na rynku pojawiła się nowa autorka kryminałów, Joanna Sokolińska. Jej debiut, „Trzewiczki Matki Boskiej” w poniedziałek wylądował w księgarniach. Nowy pisarz to zawsze niewiadoma. Zobaczmy, jaką zagadkę dostaliśmy w tym wypadku.

Hubert Sosnowski 0
PWN
09 Paź 2015

Trzewiczki Matki Boskiej [fragment]

(…) – To pan do mnie dzwonił? – Mam pani pieska – powiedział. – Ma pan Chrupka?! – Może i Chrupka, nie wiem. Chrupek, masz! Widzi mi się, że to on, bo kiełbę wziął. Dorota pomyślała, że z tego, co wie o psach, to chyba był kiepski test. Gdyby Zachrypnięty wyciąg­nął do Chrupka kiełbasę, to nawet gdyby nazwał go Bryzą Oligoceńską, pies pewnie by zareagował. – Ale oprócz tego, że je pana kiełbę, to zgadza się z opisem? – Biało-brązowy, łaty, gruba sierść, ogon, haftowana obroża z serduchem… – odczytał ogłoszenie. – Wszystko się zgadza. Serducho złote. – To on! Gdzie go pan znalazł? – Jezu! Co to? Przesłuchanie? Chce pani psa czy wywiad ze mną przeprowadzić? Bo

REDAKCJA 0
PWN
08 Paź 2015

Trzewiczki Matki Boskiej [patronat]

Zabawna i w pełni realistyczna powieść o przygodzie kryminalnej, w którą wplątuje się młode małżeństwo z warszawskiego Żoliborza.

REDAKCJA 0